Катерина Десницька народилася у Луцьку, в родині головного судді міста. Коли батько помер, мати опинилася наодинці з 12 дітьми. На щастя, статків вистачило, щоб усім дітям дати освіту. Катерину відправили до Петербургу на курси медсестер.
Приблизно у цей час до Петербурга прибув король Таїланду. Тогочасний російський правитель Микола ІІ з ним віддавна товаришував, тож запропонував високому гостю відіслати одного з синів на навчання до Росії. Пропозицію сприйняли схвально і вже незабаром у Петербург прибув молодший син Чакрабонсе.
Його негайно зарахували до лав імператорського Пажеського корпусу, де навчалися виключно діти російської дворянської еліти, й навіть запропонували невеличкий палац у Царському Селі.
Удень на навчанні, а от вечорами сіамський принц насолоджувався світським життям: звані обіди, театри, маскаради. На одному з балів він і познайомився з 19-річною українкою.
Пара деякий час зустрічалась, та Катерина розуміла: ці стосунки приречені — королівська сім'я нізащо не прийме слов'янки. Дівчина залишає Петербург і вирушає на Далекий Схід, де саме тривала російсько-японська війна, працювати медсестрою.
Утім принц витримав розлуку, а дочекавшись, запропонував одружитись. Таємно, щоправда. Катерина погодилась, але за однієї умови — вінчатися мали у православній церкві. Так і зробили. Чакрабонсе став першим вихідцем із тайської королівської династії, хто одружився з іноземкою.
Як не намагався принц пояснити батькам свій вибір, їхня реакція виявилася цілком прогнозованою. Катерину не запрошували на урочистості та шлюбу не визнавали, аж надто грубим було порушення усталених традицій. Король не змінив свого ставлення, навіть коли Катерина народила первістка.
Її становище змінилося, лише коли на престол зійшов старший брат Чакрабона. Він видав указ про визнання шлюбу і надав українці титул принцеси Пхітсан-Улок.
Дивіться також: Український художник, який попередив Сталіна про початок Другої світової
Здавалось би, після всіх випробувань тепер настане спокійне життя. Та чоловік закохався у 15-річну принцесу Чаваліт. Пробачити такого українка не змогла. Вона домагається розлучення і переїжджає до Шанхаю, де працює у Червоному Хресті.
Забрати сина їй не дозволили, на той час Чула був спадкоємцем престолу.
Згодом Катерина одружилася з американцем, а її син практично повторить долю батька. Навчатиметься, щоправда, в Кембриджському університеті. Й одружиться з англійкою.
У Таїланді досі живе онука Катерини — Наріса Чакрабонсе, а її правнук — один з найпопулярніших тайландських рокерів.