Важливо, що навчання триває

Вище та військове керівництво держави привітало українських учнів із 1 вересня. Зокрема, Президент України Володимир Зеленський наголосив – важливо, що навчання триває і що знання про Україну не переривається.

До теми Це діти героїв, вони назавжди запам'ятають одну річ, – Подоляк про перший дзвоник в Ірпені

Зокрема президент зауважив, що "цей навчальний рік усі починають по-різному".

Хтось далеко від дому – в інших регіонах України. Хтось далеко від дому – в інших країнах. Хтось дистанційно, в онлайн-форматі. Хтось у рідній школі чи у своєму університеті, але все ж не у спокої. Однак важливо, що навчальний рік починається. Важливо, що навчання триває. І що знання про Україну не переривається,
– написав Володимир Зеленський.

Президент також не міг не згадати, що російські окупанти зруйнували десятки університетів, сотні шкіл і дитячих садочків по всій Україні.

окупанти зруйнували сотні навчальних закладів / Фото телеграм Президента

"Вони прагнули залишити нас без нашого минулого, історії, культури, знань. Але в них нічого не вийшло.Ми й далі живемо. Розвиваємо й розвиваємося, пізнаємо нове, навчаємось і міцніємо. А найголовніше – будуємо наше українське майбутнє. Вільне та незалежне", – додав Зеленський.

Перша Леді привітала усіх українців із цим днем

Олена Зеленська опублікувала щемливе відеопривітання, де зауважила, що коли діти вчаться, наша країна перемагає, адже вона сильнішає знаннями та мріями.

Перша Леді також наголосила, що це свято важливе для всіх українців, адже українського Першого дзвоника могло б не бути.

Української школи, у якій вивчають Лесю й Франка. Уроків рідної мови та рідного краю. Могло б не бути історії України. Принаймні так нам погрожували в лютому… А сьогодні ми відзначаємо українське 1 Вересня,
– зазначила Олена Зеленська.

Та подякувала захисникам, завдяки яким – нехай у частині шкіл – цей дзвоник пролунає наживо.

У столиці за парти сіли 25 тисяч першачків

Мер Києва Віталій Кличко окрім привітання з Днем знань, повідомив, що цьогоріч 1 вересня за парти в київських школах сіли 25 тисяч першачків. В той час, як впродовж останніх років їх в столиці було 30 тисяч.

За словами мера, основні зусилля в столиці зосередили на тому, щоб саме учні молодших класів розпочали навчання очно, у школах, бо для них це дуже важливо.

Загалом в Києві навчання офлайн обрали 138 тисяч учнів. Інші займатимуться онлайн або індивідуально.

Освічена нація – непереможна нація

Прем'єрміністр країни Денис Шмигаль наголосив, що попри війну дуже важливо, щоб діти поверталися до навчання в українських школах, вивчали й досліджували всі грані науки й нашої рідної України.

Освіта – ще одна наша зброя у війні. Знати правду – значить бути озброєним проти брехні й пропаганди. Освічена нація – непереможна нація,
– зазначив прем'єр.

Він висловив сподівання, що "нове покоління українців нестиме знання про минуле й сьогодення у майбутнє для розбудови й розвитку вільної європейської України".

Повітряні тривоги замінили шкільні дзвоники

Головнокомандувач Валерій Залужний у своєму привітанні наголосив, що "наші діти рано подорослішали".

Війна для наших дітей, на жаль, стала реальністю, а не історичним явищем. В останні пів року сигнали повітряної тривоги замінили шкільні дзвінки,
– зазначив Залужний.

Втім, головнокомандувач наголосив, що Збройні Сили робили і роблять все, щоб дати нашим дітям можливість жити і навчатися в Україні.

Він звернувся до українських дітей і попросив зберігати пам’ять про ці історичні події й неймовірних людей, які собою закривають їх від лиха!

"Зростайте в любові до України і вірте в нашу Перемогу", – попросив Валерій Залужний в українських дійтей у День знань.

росія відібрала свято знань у 379 дітей

Його заступниця Ганна Маляр опублікувала статистику навчальних закладів, які постраждали від російської збройної агресії.

Мова про 2405 закладів освіти. 270 з них зруйновано повністю.В них вже ніколи не буде дзвонити перший дзвоник і лунати дитячий сміх,
– зазначила Маляр.

Ганна Маляр також нагадала, що росія вбила 379 дітей. Ще 735 дітей поранені.

Навчитись грати на скрипці онлайн – виклики воєнного навчального року

Міністр культури Олександр Ткаченко визнав, що почати навчальний рік у сфері культури не просто, бо навчитись грати на скрипці або малювати онлайн – виклик.

Однак, важливо не зупинятися, адже мистецька освіта – від шкільної до докторантури мистецьких вищих навчальних закладів – це не тільки про мистецтво, це про здатність співпереживати, критично мислити та генерувати творчі рішення, які нашій країні потрібні і сьогодні і для її подальшої відбудови,
– зазначив Ткаченко.

Він додав, що попри те, що загарбники намагаються знищити наші навчальні заклади, "їм не відібрати у нас жаги до знань освіченої нації.

До теми – Зеленський завітав до школи в Ірпені, яку відновили після нападу росії: дивитись відео