#JeSuisCharLie
Минулий рік почався сумним хеш-тегом #JeSuisCharLie. Світ співчував Франції через жорстокі убивства, вчинені терористами у редакції "Шарлі Ебдо". Співчуття виражали словами "Я — Шарлі".
#JeSuisVolnovakha
За кілька днів після французької трагедії горе прийшло на Донеччину: ворожий снаряд убив тринадцятьох пасажирів маршрутки біля Волновахи. В українському сегменті з'являється дзеркальний хеш-тег "Я — Волноваха".
#StopRussianAgression
Зрештою, інтернет стежив за бойовими діями на сході України увесь рік. Українці нагадували про війну хеш-тегом "Зупиніть російську агресію". А в пошукової системи Google найчастіше цікавилися "новинами Донецька".
#Скрябін
Список невимовних втрат українців поповнила трагічна смерть Кузьми Скрябіна. У пам'ять про відомого співака фани впродовж року цитували улюблені уривки з його пісень, позначивши їх скромним хеш-тегом "Скрябін".
#Селфі_з_копом
Селфі цьогоріч не втратили популярності, а в Україні з'явився новий підвид — "Селфі з копом". Знімки з новими полісменами окупували Facebook та Instagram. Ролики із красивими і підтягнутими патрульними, які ефективно виконували роботу, заполонили і YouTube.
Соцмережі виявилися дієвим методом і для того, щоб відстежувати недостойних — такі в новій поліції виявилися теж. Чотирьох одеських копів звільнили за сепаратистські пости.
#Селфі_з_прапором
Окрім селфі з копом було і селфі з прапором. Так українці в різних частинах світу святкували День незалежності.
#Йовбак
Українська інтернет-загадка 2015 — "Ху із містер Йовбак". Микола Йовбак засвітився під час мукачівської перестрілки, і мало не відібрав лаври у Вадима Тітушка. Мультик "Посіпаки" назвали "Йовбакі", а самого Йовбака поставили на сторожі сну Порошенка та й усіх українців. Facebook підкорили одразу кілька спільнот, присвячених химерному закарпатцю.
#PrayForParis
А цим хеш-тегом-співчуттям соцмережі рясніли у всьому світі. "Молюся за Париж" — так оплакували загиблих від рук бойовиків у клубі "Батаклан" та на паризьких вулицях.
Трагедія 13-го листопада стала ще й запитом №1 у Google — мільярди людей вбивали в пошуковий рядок "Що сталося в Парижі?" та "Хто атакував?".
#WelcomeMigrants
Не минув віртуального світу і наплив біженців до Європи. Більшість європейців вітала гнаних війною людей. "Ласкаво просимо мігрантів" казали у Twitter, а в Google запитували, як можна допомогти біженцям. Особливо співчували трагічній фотографії із мертвим сирійським хлопчиком на турецькому березі.
#LoveWins
Словесні війни у соцмережах провокували одностатеві шлюби. Баталій було багато, та врешті перемогла любов – саме такий хеш-тег вибився у топи Twitter.
Коли у цій же соцмережі Барак Обама написав, що узаконення шлюбів – це крок назустріч рівності, його ретвітнули майже півмільйона користувачів. Так пост потрапив у топ-10 твітів року.
#TheRealNimoy
До речі, у топ-10 опинився і твіт від нашого відомого співвітчизника — голлівудського актора Леонарда Німого, який походить з родини українців.
На жаль, твіт був передсмертним. Через кілька днів зірка серіалу "Стар трек" помер через хронічну недугу.
#FlyByPluto
Науковий прорив року: ми нарешті побачили, як виглядає Плутон. У липні космічний апарат NASA наблизився до планети настільки близько, що зумів зробити повноцінні знімки і навіть відео. Гордість за людство на кілька днів стала провідною емоцією інтернету.
#PopeSelfie
Папа Римський наробив шуму в Instagram — з'явилося перше самостійне селфі Понтифіка. Фотографію лайкнули тисячі людей, а на Ватикан посипалися похвали за вміння бути сучасним. Втім, селфі виявилося фейковим — насправді це був знімок екрану, зроблений під час чату.
#TheDress
Якого кольору сукня, чи справді серед сніговиків є панда, які переваги нового "айфону" і що говорили зірки, отримуючи "Оскара"? І цими темами теж нам запам'ятався 2015 рік.