Після відновлення їх направлять в Україну через Німеччину та Італію. Попутно їх оснащуватимуть новими системами озброєння. Інформації про те, яка країна викупила танки, поки що немає.

Дивіться також Танки Abrams їдуть в Україну: в США офіційно схвалили передачу першої партії

50 танків зберігались в ангарах Бельгії

Зазначають, що бельгійська армія вивела з експлуатації Leopard 1 кілька років тому. Основною причиною були високі ціни. Щоб заощадити, армійське керівництво вирішило зняти з озброєння всю важку гусеничну техніку і замінити її легшою бронетехнікою на шинах.

50 одиниць Leopard 1 відтоді перебували на складі OIP у Турне.

Однак танки так і не потрапили до списку техніки, яку Бельгія постачає Україні, оскільки уряд країни вважав їх занадто дорогими для введення в дію.

У виданні також зазначають, що Бельгія продала компанії танки "приблизно за ціною одного тільки старого заліза" — за 15 000 євро за штуку, оскільки в армії було занадто мало ангарів для розміщення списаної техніки.

Що треба знати про Leopard

  • Цей основний бойовий танк другого покоління був розроблений та виготовлявся в Західній Німеччині з 1965 по 1984 роки.
  • Він став першим німецьким танком, створеним після Другої світової війни. Його основним озброєнням є 105-мм гармата L7A3 завдовжки 51 калібр. Також танк озброєний двома кулеметами.
  • Після модернізації танк отримав систему стабілізації, теплозахисний кожух для гармати, гусениці нової будови зі знімними гумовими подушками, активні інфрачервоні прилади спостереження для водія та командира тощо.