Підземний поштовх неймовірної сили сколихнув Японію близько третьої години дня. Пізніше сейсмоглоги сказали, що його потужність дорівнювала 9-ти балаів — максимуму за шкалою Ріхтера. За ним прокотилася серія руйнувань та велетенське цунамі.
Стихія спричинила лихо, наслідки якого доведеться ліквідовувати не одне десятиліття. Цунамі пошкодило 3 з 6 енергоблоків атомної електростанції "Фукусіма". Зруйновані реактори стали джерелом масштабних викидів радіації.
Через забруднення довелося відселити більше 200 тисяч людей. Томіока — одне з постраждалих міст. Воно розташоване у 10-ти кілометрах від сумнозвісної АЕС. Колись тут мешкало 16 тисяч людей. Нині Томіока більше схоже на місто-привид. Фермер Наомі Мацумура – чи не єдиний, хто не наважився покинути рідний дім.
Читайте також: Злива нищить інфраструктуру Арабських Еміратів: місцеві у захваті
Тим не менше місцева влада сподівається таки вдихнути життя у місто. Запевняють, що радіоактивний фон спав до допустимих позначок. Однак, охочих повертатися поки небагато.
Гадаю — це психологічна проблема. Люди не будуть щасливі, якщо щодня будуть дивитись на радіоактивні відходи. Це дуже великий стрес. Можливо воно того й не варто,
— розповів житель Томіоки Наото Матсумура.
А тим часом у Томіоці тривають очисні роботи. Зруйновані дороги практично відремонтовані. Знову працюють світлофори.
Разом з цим перед Японією все ще стоять серйозні виклики, адже досі 150 тисяч людей живуть у тимчасових поселеннях. І поки невідомо, коли вони зможуть повернутися у рідні міста та села.