Звісно, ремонт – не надто приємний процес, адже він супроводжується брудом, інколи затягується по термінах. А ще змушує переживати власників нерухомості, чи правильно вони зробили, що обрали той чи інший дизайн. Тож часто цей процес ми намагаємось пришвидшити, щоб нарешті відчути бажаний комфорт і щастя від заселення у власне помешкання.
Читайте також Швидко, але чи надійно: розкриваємо головні переваги та недоліки модульних будинків
Та це і є однією з найбільших помилок при ремонті. Якщо робити ставку на швидкість, зрештою поспіх може обернутись додатковими витратами.
У новому випуску спецпроєкту 24 Канал спільно з партнером Vulkan Casino розкриває головні помилки, яких не варто припускатись при ремонті, та розповідає, на чому аж ніяк не треба економити.
На чому не варто економити під час ремонту
Водо-, електро- і газопостачання
Перше, з чого варто розпочинати ремонт у помешканні, – це заміна старої системи електроживлення. Для чого це потрібно? Якщо електропроводка вже застаріла, має свої несправності, непомітні на перший погляд, з часом вона може дати збій та змусити вас розпрощатись зі штукатуркою чи шпалерами для пошуку проблемної ділянки та ремонту.
Самостійно оцінити її стан вкрай складно, а тому краще довірити це професіоналам.
Почніть ремонт із заміни електропроводки / Фото Shutterstock
При заміні електропроводки ні в якому разі не варто думати про економію коштів, адже це інвестиція у ваше комфортне майбутнє. Електрокабелі та їхні січення повинні відповідати тим завданням, для яких їх встановили. Якщо ж неправильно підібрати ці складові енергоживлення, розетка може спричинити коротке замикання, поломку техніки чи навіть пожежу.
Не варто це ігнорувати і власникам помешкання у новобудові, де, здавалось би, все нове й не потребує додаткових втручань. Рекомендуємо провести перевірку енергосистеми у квартирі і тільки після цього братись до ремонту.
Такої ж особливої уваги слід приділити і системам водо- та газопостачання. Дуже часто труби зашиваються у стіни, щоб не псувати дизайн інтер’єру. А тому ці матеріали повинні бути високої якості, щоб власники житла не стикались із витратами на ремонт.
Сантехніка
Не менш ретельними варто бути при виборі сантехніки. На українському ринку представлено широкий асортимент як вітчизняної, так й іноземної продукції. Проте не варто обирати перший-ліпший варіант, який є на знижці. Краще перечитайте характеристики і відгуки людей про популярні бренди та їхні вироби. Це дасть розуміння, яка сантехніка ідеально підійде вам і за характеристиками, і за дизайном.
Перед покупкою слід врахувати, що якісна сантехніка не потребує заміни десятки років. До прикладу, залізна ванна прослужить вам щонайменше 25 років, чавунна – 40, а латунні змішувачі у ванній чи кухні – понад 10 років. Тож обирайте справді якісну сантехніку від надійних і перевірених виробників, щоб не зіткнутись із потребою її заміни передчасно.
Не варто економити на сантехніці / Фото Pexels
Водночас на милих аксесуарах у ванну кімнату можна і навіть варто економити. Через підвищену вологість та часті проблеми з вентиляцією шторки та килимки можуть прослужити всього кілька років. Тому надмірні витрати на ці аксесуари є невиправданими.
Вікна
Мабуть, кожний власник нерухомості впевнено скаже, що вибір вікон – один із найголовніших етапів ремонту. Адже саме від їхньої якості часто залежить комфорт проживання в оселі.
В першу чергу оцініть місце розташування вашого помешкання. У випадку, коли шибки виходять на тиху вуличку, можна не витрачати час і кошти на пошуки найкращих склопакетів зі звукоізоляцією. Та якщо вікна виходять на гамірну пішохідну зону чи дорогу, надійний захист від шуму – це те, про що варто подбати на перших стадіях ремонту.
Якісні вікна – чудова інвестиція у затишні будні / Фото Pexels
Крім цього, саме вікна суттєво впливають на енергоефективність житла. Бо якими б потужними засобами обігріву не було облаштоване помешкання, неякісні шибки чи непрофесійне їх встановлення можуть призвести до витрачання коштів на вітер. І це в прямому сенсі слова.
До теми Як укріпити шибки та що робити при пошкодженні вікна: способи, які зможе відтворити кожен
Вхідні двері
В першу чергу вхідні двері повинні виконувати свою головну функцію – захисну. А тому обирати цей важливий елемент помешкання потрібно, враховуючи не тільки дизайн, але й міцність. І економити тут аж ніяк не варто.
Найнадійнішими є металеві двері, але і вони мають різні рівні безпеки. Тож перед покупкою слід оцінити не лише дизайн, міцність коробки та самої конструкції, а й наявність серійного захисту від злому.
Крім цього, слід врахувати тип помешкання. Адже вхідні двері у приватних будинках служать бар’єром для потрапляння холодного повітря в оселю, тому вони повинні мати високий рівень теплоізоляції та стійкість до атмосферних явищ. Водночас власники квартир мають змогу обирати значно простіші конструкції: в їхньому випадку під’їзд уже захищатиме двері від вітру, снігу, дощу чи температурних коливань.
Штукатурка та паркет
Якість штукатурки, стяжки та паркету – це теж важливі моменти, на які варто звернути увагу. Від цього залежить вигляд вашої оселі, адже нерівності та тріщини чи скрипуча підлога – далеко не те, чого ми очікуємо за рік після ремонту.
Тому це потрібно робити професійно й з використанням якісних матеріалів. В такому випадку навіть за кілька років стіни і підлога не матимуть дефектів.
Ліжко
Якщо до базових ремонтних робіт люди підходять з великою відповідальністю, то на вибір ліжка часто бракує часу та сил. А даремно! Бо яким би ефектним та якісним не був ваш дизайн помешкання, неправильно обраний матрац зіпсує все враження від ремонту.
Тож рекомендуємо витратити час на пошуки ліжка та знайти ідеальний для себе варіант. При цьому варто врахувати, що матрац підбирають відповідно до ваших уподобань, а тому не соромтесь лягти на ліжко з дозволу продавця, консультуватись щодо якості та жорсткості обраної моделі. Адже від цього залежатиме ваш сон, а відтак і здоров’я, настрій та продуктивність.
Не варто економити на ліжку та матраці / Фото Pexels
Меблі
Облаштовуючи своє помешкання, варто оцінити, які меблі ви не плануєте замінювати в найближчі роки. Так, кухню, шафи, столи зазвичай купують раз на десятки років, а тому варто обрати виріб, який буде не тільки якісним, але й візуально привабливим.
На чому ж можна економити під час ремонту
Та якщо на одних речах не варто економити, то компенсувати можна іншими. Зокрема:
можна не звертатись за послугами до професійних дизайнерів. У мережі є чимало прикладів, які допоможуть облаштувати помешкання самотужки. Крім цього, вітчизняні та іноземні дизайнери інтер’єрів нерідко мають свій блог, де діляться корисними порадами щодо ремонту. Та якщо вам не вдається це зробити з певних причин, тоді все ж потрібно звернутись до професіоналів.
штори і тюлі – це той елемент декору кімнати, який досить швидко може набриднути. Тому часто люди замінюють їх, навіть якщо вироби ще не в поганому стані. Сприяють цьому й акції у профільних магазинах, де в час розпродажу можна придбати нові штори за доступною ціною.
дрібні аксесуари у комплексі можуть обійтись власникам житла у чималу суму. Тож купувати їх треба, виходячи із потреб та вартості.
люстри також варто обирати, враховуючи свій бюджет. Навіть мінімалістичні варіанти можуть виглядати досить стильно.
дорогі фарби для стін можуть виявитись зайвими витратами. Адже інколи значно дешевші матеріали будуть виглядати не гірше за трендові аналоги. Також слід врахувати, що з часом колір стін ви можете змінити, а тому дорога фарба прослужить не так довго.
Коли ви подбали про власне помешкання, можна допомагати й іншим. І для цього є безліч способів.