В результаті хімічної реакції виділяється горючий газ у кількості, якої достатньо для руху транспортного засобу. Створений механізм японець встановив за сидінням свого скутера.

“У моторолері є спеціальний бак для води. Натрій поступово потрапляє туди і внаслідок реакції утворюється водневий газ. Він надуває спеціальну трубу і при досягненні певного рівня механізм автоматично вимикається, а скутер може їхати”, - каже винахідник Масахіде Ічікава

Ічікава почав працювати над моторолером 3 року тому. Фінансування проекту забезпечили ентузіасти зі США. Саме тому на "кормі" скутера два прапори - японський та американський. Зараз транспортний засіб може розігнатися до 30 км/год., але пального вистачає лише на кілька хвилин їзди. Втім, винахідник вже має ідеї, як покращити характеристики свого винаходу.

“Якщо мені вдасться зібрати групу науковців, то, думаю, ми зможемо серйозно доопрацювати систему десь за півроку-рік”, - каже Масахіде Ічікава.

У майбутньому винахідник планує використовувати сонячну енергію, аби розчиняти сіль і отримувати чистий натрій. Для цього він вже сконструював особливе параболічне дзеркало, яке за допомогою спеціальних датчиків відстежує місцезнаходження світила і повертається до нього. Ічікава переконаний - цю технологію можна буде використовувати для видобутку натрію у промислових масштабах.

“Солона вода, а відтак натрій - це необмежений ресурс, яким можуть користуватися всі. Завдяки моїм винаходам можна, по-перше, обходитися без нафти, і по-друге, зменшити забруднення атмосфери”, - сказав винахідник.

За словами спеціалістів, це - чудова спроба створити транспортний засіб на відновлювальних джерелах енергії. І додають - винахід вартий уваги з боку держави, тому Ічікава має шанс отримати грант на його вдосконалення.