Про це йдеться в заяві генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерреша, опублікованій на сайті ООН.

До слова Через коронавірус на економіку світу чекає найбільше падіння з часів Другої світової: деталі

"У світі є більш ніж достатньо їжі, щоб прогодувати 7,8 мільярда людей, які населяють нашу планету. Але сьогодні голодують понад 820 мільйонів людей. А близько 144 мільйонів дітей, які не досягли 5-річного віку, відзначають затримка у рості – тобто у більше ніж однієї дитини з п'яти у всьому світі. Наші харчові системи виходять з ладу, а пандемія Covid-19 погіршує ситуацію", – йдеться в заяві генсека ООН.

Антоніу Гутерреш відзначив, що вже цього року через кризу, спричинену коронавірусом, кількість людей, які опинилися в умовах крайньої бідності, стане на 49 мільйонів більше.

Тож якщо не почати розв'язувати проблему з продовольством негайно, то це матиме негативні довгострокові наслідки для сотень мільйонів дітей і дорослих.

Подолання харчової кризи

Відтак Антоніу Гутерреш пропонує три кроки, які допоможуть подолати цю кризу.

  • По-перше, нам слід спрямувати свої зусилля на порятунок людям життя і збереження можливості отримання ними засобів до існування, зосередивши увагу на тих областях, де ризик є найбільш гострим. Це означає, що продовольчі служби та служби харчування слід віднести до числа найважливіших, потрібно також забезпечити належний захист працівників продовольчого сектора.
  • По-друге, нам слід зміцнити системи соціального захисту в області харчування. Країни повинні забезпечити гарантований доступ до безпечних, поживних продуктів, особливо для малолітніх дітей, вагітних та жінок, що годують, літніх людей і представників інших груп ризику.
  • По-третє, ми повинні інвестувати в майбутнє. У нас є можливість побудувати більш інклюзивний і стійкий світ. Створімо продовольчі системи, які краще задовольняють потреби виробників харчів та працівників продовольчого сектора. Забезпечмо ширший доступ до здорової та поживної їжі, з тим щоб можна було викорінити голод.