Таку думку сайту "24" висловив адвокат Володимир Лебедєв.
За його словами, задекларована авторами закону гуманізація покарання не може відбуватись шляхом поновлення прав осіб, які утримувались у слідчих ізоляторах, через зарахування терміну попереднього ув’язнення у новий термін відбуття призначеного судом покарання.
Гуманізація покарання і утримання може відбуватись лише через створення гідних умов утримання осіб під час їх попереднього ув’язнення і належних умов перевиховання засудженого під час відбуття ним покарання. Поновлення прав у наведений у законі спосіб є необґрунтованим і, відповідно, неприпустимим,
— наголосив він.
Він також вважає що внаслідок прийняття цього закону, кожний обвинувачений, який утримується у слідчому ізоляторі, буде всіляко затягувати розгляд його справи, оскільки буде знати, що після набуття вироком суду законної сили він буде фактично відбувати зменшене покарання.
"Соціальні наслідки прийняття такого закону є також негативними, оскільки завдяки закону з місць позбавлення волі звільняться особи, які належать до категорії злочинців, схильних до вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, що, власне, і відбувається на даний час", — додав Лебедєв.
Читайте також: Закон Савченко: чи готуватись українцям до нової хвилі злочинності