Про це розповів у своєму відеоблозі "Право на правду" автор та журналіст-розслідувач Дмитро Гнап.

Читайте також: Порушення на виборах: хто і як купує голоси українців?

За словами Гнапа, коли агітувальник бачив, що людина коливається з вибором і не визначилася за кого голосувати, агітатор тут таки пропонував підтримати діючого главу держави і отримати за це матеріальну допомогу. До того ж, не готівкою на руки, бо це можна розцінювати як купівля голосу, а в найближчій державній адміністрації як матеріальну допомогу.

"Тепер зрозуміло, чому в багатьох областях, перед самим Новим роком поспіхом вносилися зміни до місцевих бюджетів і додаткового знаходилися десятки мільйонів на програми соціального захисту населення", – відповів журналіст.

В залежності від розмірів обласного центру, на ці програми з бюджету додатково було виділено від 30 до 100 мільйонів гривень в кожній області. В цілому по країні – це понад півтора мільярди гривень наших з вами грошей. І вони підуть на те, щоб роздати їх виборцям в обмін на голоси,
– заявив Гнап.

Ось фрагмент репортажу одного з місцевих телеканалів, про те як весь цей процес відбувається в реальності на Одещині: відео


Гнап додав, що чимало пенсіонерів чекали в черзі, поки у них приймуть заяву на отримання "порошенкової тисячі". А після того, як людина отримувала матеріальну допомогу, їй телефонували з виборчого штабу і нагадували, кому вона має бути вдячна за турботу і за кого їй варто віддати свій голос на президентських виборах.

Відео повного відеоблогу "Право на правду" з Дмитром Гнапом за 25 березня 2019