Про це 24 каналу сказав психотерапевт Спартак Суббота. Він наголосив, що скерована проти противника ненависть мотивує українців єднатися зі своїми.

До речі Війна змінила українців: у "Рейтингу" розповіли про моральний стан людей

Чим відрізняється агресія у росіян і українців

Суббота зазначив, що виділяють 6 видів агресії, у жінок – 7, оскільки ще є материнська. Ці види агресії модифікують нашу поведінку та дозволяють виживати. Загалом агресія трансформується у велику кількість інших емоцій. Одним із видів модифікації поведінки є територіальна агресія тоді, коли ми маємо захищати свою територію.

Вона модифікувалася з часом у таке поняття, як патріотизм, любов до своєї держави, до своєї нації, й сформувала таке явище, як альтруїзм, який називається пархіальний альтруїзм, тобто ми здатні допомагати своїм найближчим соратникам, родичам,
– заявив психотерапевт.

За його словами, коли людина не здатна контролювати свою агресію, виникає ненависть. Мовиться про не дуже контрольовану агресію. Однак її можна скерувати, наприклад, на ворога – це мотивує нас єднатися зі своїми.

Суббота додав, що у росіян є один вид агресії – аутоагресія, яка проявляється у бажанні помирати. Навіть глава Кремля заявив про те, що, "навіщо росіянам помирати від цирозу та аварій – нехай помирають на території України".

Суббота розповів, який вид агресії у росіян й українців та чому: дивіться відео

Чому ненависть щодо ворога, краща за страх

Він наголосив, що ненависть не є поганою рисою для українців, тому що вона дозволяє нам допомагати нашим військовим, які знищують ворога.

Допоки ми маємо конструктивну ненависть щодо ворога – ми не відчуваємо такого сильного страху. Тому що ненависть придушується страхом – людина може переживати або дуже високий рівень страху, або ненависті. Тому краще обирати ненависть щодо ворога, ніж страх щодо нього,
– заявив Суббота.

Психотерапевт зауважив, що страх є гіршим, оскільки він демотивує. Натомість ненависть завжди спрямована на дії. Тобто ненависть – це про активність, а страх – про капітуляцію. Тому ворога краще ненавидіти, ніж боятися.

Емоції під час війни: основне

  • В Україні десятий місяць триває повномасштабна війна, яку розв'язала Росія. Простих українців не готували до неї, однак велика частина вже адаптувалася до кризових умов.
  • Війна суттєво вплинула на емоційний стан українців і багато із нас відмовляють собі у радощах та жартах, бо вважають, що це "не на часі". Але, за словами Спартака Субботи, такий підхід тільки погіршує ситуацію.
  • Українці, не стримуючи емоцій, бажають помститись росіянам за спричинені страждання і, зважаючи на особливості життя в Україні, можна виділити власні, притаманні українцям 5 стадій сприйняття горя.