Як вибрати безпечну ікру

Наразі українці роблять багато покупок, в тому числі й харчових продуктів, в мережі Інтернет, повідомляє 24 Канал із посиланням на Держспоживслужбу. Також люди купують продукти у соціальних мережах або на торгівельних майданчиках (дошки оголошень).

Читайте також Чи зростатимуть ціни на продукти далі та що здорожчає найбільше

У Держпродспоживслужбі звертають увагу споживачів, що платформи спільного доступу і дошки оголошень в мережі Інтернет є сторінками для розміщення оголошень, у тому числі і оголошень фізичних осіб (громадян), які не є суб'єктами господарювання.

У випадку виникнення неприємних ситуацій через придбання громадянином товару у іншої фізичної особи – у Держпродспоживслужби відсутні правові підстави для вжиття будь-яких заходів до таких продавців, оскільки Держпродспоживслужба наділена повноваженнями перевіряти додержання вимог законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів тільки щодо суб'єктів господарювання,
– нагадують у службі.

Тому, якщо купуєте ікру через інтернет, у ДПСС радять уважно ознайомитись зі сторінкою інтернет-магазину, яка повинна містити обов'язкову інформацію про продавця товару, відповідно до статті 7 Закону України "Про електронну комерцію".

Зверніть увагу! Зокрема повинне бути повне найменування юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи – підприємця, його місцеперебування, а також ідентифікаційний код для юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків для фізичної особи – підприємця.