Чому ціна на яблука не буде падати

Також, за інформацією Світової асоціації виробників яблук і груш (WAPA), ситуація в сегменті промислового яблука залишиться вкрай сприятливою для постачальників сировини.

Читайте також Назріває бунт виробників: в Україні обвал гуртових цін на малину

Аналітики повідомляють, що урожай яблук у ключових 20 країнах ЄС у 2024 році не тільки впаде на 11% у порівнянні з і так низьким рівнем виробництва попереднього року (10,2 мільйона тонн проти 11,5 мільйона тонн), але й буде на 14% меншим за середній показник за останні три роки! Зниження врожаю очікується у більшості країн-виробників, зокрема:

  • у Франції (-3%),
  • Італії (-1%),
  • Нідерландах (-1%).

Найбільші втрати понесуть виробники яблук у:

  • Бельгії (-34%),
  • Румунії (-15%),
  • Польщі (-20%).

Ситуація на ринку яблук

У Молдові, за даними WAPA, виробництво у 2024 році знизиться на 14% до лише 450 тисяч тонн, а в Україні урожай яблук також буде нижчим за минулорічний через несприятливі погодні умови навесні та влітку цього року. Знизиться врожай яблук і в Сербії, впавши на 19% у порівнянні з попереднім роком.

Усе це в сукупності може створити досить сприятливу ситуацію для виробників, націлених на експорт, адже, наприклад, у країнах Близького Сходу вже можна буде очікувати менш суттєву конкуренцію в сегменті європейського яблука.

Аналітики стверджують, що непогані перспективи складаються і на ринку промислового яблука та яблучного концентрату. Так, виробництво яблук у Китаї зросте лише незначно (+2%), а в США впаде до найнижчого рівня з 2018 року. Відповідно, пропозиція яблучного концентрату на світовому ринку має залишитися недостатньою, підтримуючи тим самим ціни на промислове яблуко.

Виробництво ж яблук в Австрії та Угорщині також сильно знизиться, а саме ці дві країни знаходяться серед ключових постачальників яблук для переробки в ЄС.