Спека несе не лише збитки

У розмові з 24 Каналом економіст та голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук висловив думку про те, що кліматичне потепління не завжди може нести лише негативні наслідки. Він розглянув ситуацію, коли окремі галузі економіки України, а саме сільське господарство, зможе отримати певну вигоду.

Читайте також Українське молоко продовжує дорожчати: допомагають ціни на масло та спека

На його думку, якщо під час кліматичних змін зменшується рівень води, і, відповідно, її не вистачає, тоді доводиться міняти систему використання сільськогосподарських земель.

Важливо Борис Кушнірук має на увазі систему крапельного рощення, коли вода поступає лише точково під кожну рослину і, відповідно, використовується ефективніше.

Тобто, якщо ми почнемо займатися більш спеціалізованим землеробством, яке буде, скажімо, засереджене на видах сільськогосподарських, які мають більш додану вартість, то, можливо, це і буде плюсом для України,
– розповідає експерт.

Якщо ж розглядати житлово-комунальний комплекс, то потепління, на думку Кушнірука, означатиме тепліші зими та, відповідно, менші витрати на опалення в осінньо-зимовий період. Утім, експерт зауважує, що варто обережно ставитися до апокаліптичних прогнозів щодо наслідків, до яких може призвести потепління.

Також він додає, що вплив спеки на проблеми, які пов'язані з обстрілами енергетичних об'єктів, абсолютно незрівнянні. У спеку, за його словами, збільшується кількість використання електроенергії. І з роками потреба лише збільшуватиметься.

Вплив спеки на біоенергетику

Генеральний менеджер у сфері зеленого переходу DiXi Group В'ячеслав Панов розповів 24 Каналу, що згідно з дослідженнями наявного потенціалу біомаси в Україні, найбільшу частку біомаси, яка може використовуватись як пальне та сировина для біоенергетичних установок (ТЕС, ТЕЦ, котельні на біомасі, біогазогенератори), має біомаса сільськогосподарського походження.

Біомаса переважно є у вигляді пожнивних решток, енергетичних культур, силосних культур тощо.

Сільське господарство є одною з найбільш чутливою до зміни клімату галузей. Підвищення температури та тривалі посухи негативно вплинуть на врожайність культур (і, відповідно, на кількість доступних для енергетичного використання пожнивних решток), приріст зеленої маси енергетичних та силосних культур,
– додає експерт.

Важливо Підвищаться ризики втрати заготовлених запасів біомаси через можливі пожежі, спровоковані посухами й аномально високими температурами повітря.