Хто визначає розмір податку та де перевірити суму
Земельний податок є обов'язковим платежем, повідомляє 24 Канал. Його нараховують власникам земельних ділянок і земельних паїв, а також постійним землекористувачам.
Читайте також Як знайти пай: експерти розповіли про дієвий механізм
Спеціальні органи контролю нараховують суму плати за землю фізичним особам. Вони надсилають платникам повідомлення-рішення до 1 липня поточного року, разом з деталями розрахунку суми плати за землю.
Сформовані податкові повідомлення-рішення щодо сум, нарахованих фізичним особам податкових зобов'язань з плати за землю, можна переглянути з використанням кваліфікованого електронного підпису в меню "ЕК для громадян" приватної частини Електронного кабінету.
Важливо У разі виявлення розбіжностей між даними органів контролю та даними, підтвердженими платником плати за землю на підставі оригіналів відповідних документів або належним чином засвідчених копій таких документів, орган контролю проводить протягом десяти робочих днів перерахунок суми податку.
Орган має надіслати йому нове податкове повідомлення-рішення разом з детальним розрахунком суми податку. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим.
Що визначає розмір ставки податку на земельну ділянку
Розмір ставки податку, який сплачується за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, не повинен бути більшим за 3% від їх нормативної грошової оцінки:
- для земель загального користування – не більше ніж 1% їхньої нормативної грошової оцінки;
- для сільськогосподарських угідь – не менше ніж 0,3% та не більше ніж 1% їхньої нормативної грошової оцінки;
- для лісових земель – не більше ніж 0,1% їхньої нормативної грошової оцінки.
Якщо ділянки розташовані за межами населених пунктів або в межах населених пунктів, але якщо їх нормативна грошова оцінка не проводилася, ставка податку для них встановлюється у такому розмірі:
- не більше 5% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області;
- для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3% та не більше 5% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області;
- для лісових земель – не більше 0,1% нормативної грошової оцінки площі ріллі по області.
Зверніть увагу! Інваліди, багатодітні батьки, пенсіонери та ветерани війни та інші категорії звільняються від сплати земельного податку.