Молоді люди змайстрували з пластикових пляшок страшного змія і пройшли з ним ходою Хрещатиком. Фінальним акордом вистави став бій хоробрих воїнів з потворою і утилізація його залишків.
“Це буде протест проти забруднення нашої землі. Ми хочемо показати, наскільки це страхіття для нашої землі. Треба змінювати відношення людей до землі. Бо вони забули, хто дає їм життя”, - сказала учасниця акції Софія.
“Наша ціль - змінити ставлення людини до навколишнього середовища. Тобто, щоб люди перестали смітити”, - додав учасник акції Андрій.
Залишки змія молодь склала у спеціальний бак для пластику. Такі контейнери для сміття, що потребує утилізації, з’явились біля кожного столичного будинку кілька років тому. Чимало киян вже призвичаїлися сортувати побутові відходи.
“80% людей вже безпосередньо до цього моменту підійшли, і вже готові сортувати сміття у ящики, які ми виставляємо”, - каже начальник Головного управління контролю за благоустроєм КМДА Сергій Садовий.
Втім, в Україні переробляється лише 10% сміття, інші 90 опиняються на звалищах, в той час як на Заході ситуація повністю протилежна - каже керівник компанії, яка займається збором та утилізацією відходів. А все тому, що в Європі це досить прибутковий бізнес.
“Проблема полягає в тому, що на даний момент переробка пластикових відходів не є прибутковою. Тому цим займаються не так багато компаній. Завдання держави полягає в тому, щоб створити таку систему, яка дозволила б цій галузі бути економічно рентабельною”, - сказав гендиректор компанії зі збору та утилізації сміття Штефан Крессе.
Продовжити "чисту" акцію планують 16 квітня. В цей день учасники флешмобу запрошують усіх на всеукраїнську толоку. Молодь закликає усіх небайдужих вийти на вулиці та прибрати свої міста від сміття.