На резонансних кадрах росіяни ведуть зв'язаних українських військових лісом, а також б'ють їх щосили. Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець констатував в ефірі телемарафону, що вдалось встановити особу автора відео, – інформує 24 Канал.

Дивіться також Щонайменше два воєнні злочини, – прокуратура про розслідування нового знущання з полонених

Росія тероризує військовополонених

За словами Лубінця, нещодавнє відео, яке з'явилося у телеграм-каналах, є лише маленькою частиною зі всього об'єму свідчень порушення ворогом законів та звичаїв війни.

Щонайголовніше, Україна намагається знайти кожного російського військового злочинця. Зокрема, автором резонансного ролика є Кіпрін Алєксєй Леонідович.

Проводиться велика робота щодо ідентифікації кожного військовослужбовця російської армії. Вдалось встановити автора відео. Це Кіпрін Алєксєй, який воює проти України з 2014 року,
– сказав омбудсмен.

За інформацією Лубінця, Кіпрін воює у складі угруповання "Русич". Воно неодноразово відзначалося жорстоким поводженням з військовополоненими.

Це не поодинокі випадки, це система, яка існує в російській армії. На жаль, ми бачимо, що майже всі наші військовополонені розповідають про випадки тортур, відсутності належних умов у полоні.

OSINT-група проєкту "Бджоли" публікувала більше даних про Кіпріна. Як зазначають розслідувачі:

  • 02.04.1992 – дата народження російського військового;
  • 780726406586 – індивідуальний податковий номер;
  • Санкт-Петербург, вулиця Тамбасова, 24, квартира 59 – адреса.

Дивіться також ГУР запустило портал "Війна та санкції", на якому викривають спонсорів і співучасників війни

  • Зафіксовано чимало фактів, коли Росія порушувала правила поводження з військовополоненими. Скажімо, страчувала українських військових. Лише упродовж зими 2023 і 2024 року Місія ООН зафіксувала 32 страти українських полонених.
  • Відповідні дії є порушенням Женевських конвенцій, згідно з якими військовополонені під час конфліктів мають право на гуманне ставлення. Тероризуючи людей, Кремль вкотре засвідчує свою злочинну сутність та небажання виконувати міжнародне право.