Ходжес зауважив, що з тією зброєю, яка в Україні є зараз, Київ не може повернути Крим. Тож потрібно вимагати у партнерів зброю дальнього радіуса дії, щоб ізолювати окупований півострів.
Дивіться також Після втрати Росією Криму відбудуться дві важливі речі, – генерал Годжес
Найважливіший момент – це Крим
Бен Ходжес наголосив, що є лише два сухопутні шляхи до Криму: Керченський міст і так званий сухопутний міст. Якщо Україна обріже обидва сухопутних коридори, Крим перетвориться на пастку для росіян. І тоді потрібно бути використовувати по них високоточну зброю.
Будь-який таксист в Києві знає, що і де знаходиться в Криму. Нічого не сховаєш. Отже, високоточною зброєю треба вразити військові цілі в Севастополі, щоб змусити Чорноморський флот піти звідти. Далі – авіабаза в Саках. Ви пам'ятаєте торішнє відео людей на пляжі в Саках, які дивляться на вибухи та кажуть: "Що це коїться?". Цього року на пляжах нікого не буде. Тож ви будете використовувати зброю іншого типу, щоб точно вражати цілі,
– сказав він.
На думку генерала, найважливішим моментом у війні є саме Крим, а не Донбас. Він переконаний, що росіяни самі відступлять, як тільки втратять Крим.
Крим – це найважливіший момент. Не Донбас. Мені здається, Пентагон робить помилку, наполягаючи, мовляв, даймо українцям ту чи іншу зброю, аби відсунути росіян назад. Не відсувати їх назад треба. Вони самі відсунуться, як тільки втратять Крим. Це Клаузевіц, це Сунь Цзи, це оперативне мистецтво. І український Генеральний Штаб знає це. Ми маємо змусити Пентагон мислити не лінійно, а в контексті саме такого оперативного мистецтва,
– додав він.
Як у НАТО ставляться до військового звільнення Криму
- Секретар РНБО Олексій Данілов наголошує, що іншого шляху звільнення Криму, окрім військового, немає. Й Україна розгляне нову стратегію звільнення півострова, яку потрібно буде ухвалити.
- Генсек НАТО Єнс Столтенберг сказав, що звільнення Криму є дуже важливою темою для майбутніх переговорів між Україною та Росією. За його словами, Україні необхідно мати сильну переговорну позицію, яка залежить від ситуації на полі бою. При цьому він наголосив, що рішення про те, які умови прийнятні для України, повинен приймати лише Київ.