Про це пише професор політології в Каліфорнійському університеті (Берклі) Едвард Уокер у статті на НВ.

"Оцінюючи розвиток ситуації в Євразії на найближчі п'ять-десять років, Кремль напевно передбачає, що в НАТО рано чи пізно з'являться нові члени — не тільки такі традиційні, але далекі союзники, як Чорногорія або Сербія, але також Швеція, Фінляндія, Україна та/або Грузія", — пише експерт.

За словами Уокера, Путін і його ключові союзники вважатимуть ймовірність такого розвитку подій більшою, ніж вона є насправді.

Особливо з урахуванням того, що Кремль вважає стратегічною метою Заходу стримування і приниження Росії, — додає він.

Крім того, зазначає експерт, Кремль передбачає , що новий американський президент буде більш войовничо налаштований щодо Росії, ніж Обама, і що США збільшать військову допомогу Україні і Грузії.

В результаті Кремлю слід очікувати, що його здатність тиснути на сусідів, включно з Україною та (дещо в меншій мірі) Грузією, буде поступово скорочуватися. Зі зміцненням обороноздатності цих країн знизиться і здатність Москви переконувати західні столиці не надавати їм додаткову військову допомогу,
— прогнозує Уокер.

"Є і ще одна можливість, яку Москві не слід випускати з уваги при прогнозуванні своєї геополітичної позиції на п'ять-десять років вперед: зовнішня орієнтація її суперечливого, але критично важливого в стратегічному плані союзника – Білорусі," — додає він.

Він нагадав, що Олександр Лукашенко неодноразово критикував передмайданове керівництво України за нехтування обороною. Він також дав зрозуміти, що не дозволить чогось подібного у Білорусі.

"Так що тепер Кремль повинен турбуватися ще й про зовнішню орієнтацію Білорусі. Насправді, я підозрюю, що у нього є плани вторгнення на випадок непередбачених обставин, якщо Лукашенко перетне певну межу. Якщо це станеться, Москва, швидше за все, підтримає щось на кшталт прокремлівського перевороту або народного повстання", — зазначає експерт.

Читайте також: Донбас наближає крах Путіна, — журналіст