Про це 24 Каналу розповів політичний експерт та керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок. За його словами, Китай може бути зацікавленим у заморожені конфлікту, зупиненні війни, але точно не в підтримці.

Дивіться також "Казахстан вступає у війну проти України": Росія розганяє нову ІПСО

Обидві країни претендують на першість в Євразії

Клочок вважає, що Китай та Росія не є партнерами, радше – ворогами. Обидві країни серйозно конкурують за панування на Євразійському континенті.

"Те, що чиновники з обох країн регулярно навідуються з візитами ще нічого не означає. Те, що вони торгують між собою також не є ознакою серйозної співпраці. Як дві імперії можуть миритись між собою? Це за визначенням не можливо", – вважає Клочок.

Китай не ризикне через санкції

У відносинах між собою країни найперше переслідують власні інтереси. Відкрите постачання зброї та військової техніки Росії означатиме для Китаю серйозні санкції від США та Європи. Але Пекін не погодиться на це, адже ніколи не ризикне торговельними зв’язками з західним світом.

Клочко вважає публікацію відео з китайською технікою, яка нібито прямує в Росію, черговим ІПСО ворога.

"На сьогодні ми маємо лише факти постачання товарів подвійного призначення з Китаю до Росії. Однак це питання на контролі в ЄС, яка розглядає можливість накладення санкцій на компанії, які причетні до цього", – додав аналітик.

Що відомо про можливе постачання Китаєм військової техніки до Росії

  • Чеченський диктатор Рамзан Кадиров опублікував у своїй соціальній мережі відео, на якому продемонстрував нові бронеавтомобілі, закуплені для потреб "кадирівців".
  • Західні аналітики впізнали на відео броньовані автомобілі China Tiger китайського виробництва.
  • З початком повномасштабного вторгнення Китай неодноразово звинувачували у тому, що він причетний до постачання зброї до Росії, або планує це робити. Генсек НАТО Єнс Столтенберг навесні цього року заявив, що Альянс немає доказів передачі Китаєм летальної зброї до Росії.