В Україні Пітер не вперше, але цьогорічний досвід став для нього особливим. Разом з іншими іноземними волонтерами із 73 країн світу він навчає українських школярів англійської мови. І не просто в одному з туристичних міст, про яке хоча б чули за кордоном, а в українському селі Сумської області, назву якого він і досі не може запам’ятати. "Самотоївка", – підказують йому, сміючись, діти.

Читайте також: Волонтери "просуватимуть" Україну як популярне місце для подорожей

Уся система української освіти потребує інновацій. Проте, якщо в місті легше знайти можливість обрати для дитини найкращі умови для розвитку, то цього не можна сказати про сільських школярів.

Більше половини українських шкіл розташовані саме в селах, проте дітей, звичайно, там дуже мало. І не тільки дітей, але й вчителів, які змушені викладати одразу декілька предметів без використання сучасного обладнання, до якого в містах всі вже звикли. Відсутність мотивації, здорової конкуренції та зацікавлення відображається в результатах ЗНО, які показали, що школярі сільських шкіл здають іспити гірше за своїх однолітків в містах.

Що ж стосується іноземних мов, для опанування яких найголовніше – практика, діти не мають можливості відчути, що англійська є не просто теорією, а необхідним способом передачі інформації та спілкування. Одноманітне зазубрювання нових слів, старі підручники та відсутність носіїв мови, робить навчання нецікавим та лише підживлює думку: "Та кому та англійська потрібна?".


GoCamp в селі відповідає на питання, чи потрібна англійська

Вже третій рік поспіль іноземці зі всього світу приїжджають до України, аби взяти участь у програмі пришкільних мовних таборів GoCamp. 80% із них їдуть саме в маленькі містечка та села, адже у сільських школярів набагато менше можливостей виїжджати за кордон, спілкуватися з іноземцями, отримувати знання та доступ до якісної освіти. Тому, приїжджаючи в українське село, часто волонтери GoCamp відкривають нашим землякам цілий світ.

Найчастіше – це перший іноземець, якого діти коли-небудь зустрічали. І от він, наприклад, танцює з тобою танго та грає в баскетбол. Він не знає української, не знає як дістатися до найближчої автобусної станції, вперше куштує вареники та сало в тебе на кухні, ви разом сидите в шкільній їдальні і вже знаєте про одне одного все. Він розповідає про Швецію, про свою родину, дитинство. І ти все розумієш, хоча це та "нікому непотрібна англійська".


Чому англійська важлива

Пітер розповідає, що в селі йому жити не важко: тут є все, що потрібно, та навіть більше. Наприклад, Wi-Fi. Знає, що це не найпоширеніша річ у селі. Та й маршрутка до Сум ходить кожні півгодини! А от дійсно здивували кури, гуси та качки, які вільно блукають селом. Проте він від початку хотів обрати місцем волонтерства саме село, бо знав, що діти, які там, мають менше можливостей. І жодного разу не пошкодував про своє рішення.

Читайте також: Волонтер GoCamp з Великої Британії: "Україна почала відкривати себе для Європи"

Місцевий вчитель згадує, що до зустрічі з молодим хлопцем зі Швеції діти почали готуватися ще взимку, коли тільки-но дізналися про приїзд волонтера.

Я хотів відкрити для себе справжню Україну та познайомитися з людьми. Хотів допомогти хоча б одній дитині стати трошечки краще та мріяти більше. Я знаю 6 мов, тому щодня ділюся зі школярами, що вивчити іноземну дуже легко, а вони поки не вірять мені, проте стараються згадати все, що вчили роками на уроках англійської. Я спостерігаю, як діти день за днем відкриваються і пояснюю їм, що помилятися – це природньо, – розповідає Пітер.

Такі історії щороку протягом літа відбуваються по всій Україні. Іноземні волонтери відкривають для себе неймовірну українську гостинність, а, прощаючись, плаче все село.


Ще одна волонтерка випробовує українську гостинність

Цього року табори GoCamp проходять в 600 школах, але ще стільки шкіл та дітей, які потребують підтримки.

Як підтримати програму GoCamp "Англійська в українські села"?

Кожен із вас може долучитися до того, аби таборів GoCamp у селах та маленьких містечках стало ще більше. Лише одним повідомленням ми змінюємо світ на краще.

Разом із Українською Біржою Благодійності – благодійним фондом, якому можна довіряти, ініціатива GoGlobal спільно з провідними мобільними операторами запускає SMS-благодійність на підтримку освітніх проектів, зокрема, програми "Англіська в українські села".

Відправивши SMS на номер 88002 з будь-яким текстом, 10 гривень з вашого рахунку підуть на навчання сільських дітей англійської мови з іноземним волонтером. Тисячі школярів уперше побачать іноземця у своєму селі – організатори проекту GoCamp запрошують їх з усього світу, аби вони ділились з малими українцями своїми знаннями і досвідом. У результаті школярі долають мовні та культурні бар'єри, навчаються критично мислити та створювати соціальні проекти, і головне, розуміють, що за бажання мають можливість досягнути успіху, незалежно від місця проживання.

Це просто – за одну хвилину за робочим місцем чи вдома можна допомогти відкрити світ сільським дітям. Після відправлення повідомлення з будь-яким текстом на короткий номер 88002 з вашого рахунку автоматично буде перераховано 10 гривень.

Зробити свій внесок також можна на сайті організації, натиснувши кнопку Donate


Команда GoCamp разом із мешканцями села

Автор: Катерина Черепніна

Читайте також: Креативний фандрейзинг: як громадським проектам вижити без ґрантів