Таку думку в ефірі програми "Політична анатомія" на 24 каналі озвучив політолог Тарас Загородній. За його словами, Володимир Зеленський продемонстрував, що не готовий йти на забаганки Ігоря Коломойського, принаймні, на пряму.

До теми Депутати оскаржили "антиколомойський" закон у Конституційному суді

"Але є нюанси. В Конституційному суді вже оскаржується зміна регламенту, а далі буде оскаржуватись вже цей закон. Я, як людина з юридичною освітою скажу, що там слабких місць дуже і дуже багато", – пояснив експерт.

Я не виключаю, що цей закон буде скасований через те, що в дійсності Нацбанк виявляється безгрішним зовсім, неможливо оскаржувати його дії, а це вже порушення рівності всіх сторін,
– сказав Загородній.

Як відомо, серед депутатів, які оскаржили закон, є Юлія Тимошенко, Сергій Власенко і Валерій Дубіль ("Батьківщина"), а також Олександр Дубінський ("Слуга народу"), Ігор Палиця (група "За майбутнє"), Ярослав Дубневич ("За майбутнє") та інші. Повний список можна переглянути на сайті КСУ.

"Антиколомойський" закон: що відомо

  • Він був однією з головних вимог МВФ для наступного кредиту Україні.
  • Закон отримав таку назву в суспільстві, оскільки наразі найбільше значення він має для державного "Приватбанку" в протистоянні з колишнім власником – Ігорем Коломойським.
  • Сам олігарх закон називає не "антиколомойським", а "антиукраїнським".
  • Документ передбачає, що власники і ексвласники банку, інтереси яких були порушені через виведення фінустанови з ринку, можуть отримати відшкодування збитку лише у грошовій формі.
  • Після першого читання до законопроєкту подали понад 16 тисяч поправок. Однак вже 13 травня Верховна Рада ухвалила документ у другому читанні, згодом документ підписав президент, а 23 травня закон набув чинності.