Перший заступник голови фінансового комітету Ярослав Железняк заявив, що з усіх 16 тисяч поправок їхні автори наполягали на розгляді лише однієї єдиної правки.

Важливо Рада схвалила "антиколомойський" законопроєкт: що він передбачає

Нагадаю, що голосування за спецпроцедуру відбулося у четвер, і кожна фракція чи позафракційний депутат мали можливість подати свої правки, на яких наполягають, протягом двох календарних днів. Тепер фінальна таблиця вийде в 72 рази меншою за орігінал – приблизно 230 правок,
– розповів Железняк.

Він також пояснив, що від фракції "Голосу" він свої правки не подавав, адже вони йтак усі були враховані.

Депутати, які побили рекорд законодавчого спаму:

  • Антон Поляков (позафракційний, раніше вигнали зі "Слуги народу") – 6 тисяч 33 правки;
  • Віктор Бондар (група "За майбутнє") – 1 тисяча 911 правок;
  • Дмитро Чорний ("Слуга народу") – 1 тисяча 781 правка;
  • Ольга Василевська-Смаглюк ("Слуга народу") – 1 тисяча 689 правок;
  • Олег Дунда ("Слуга народу") – 1 тисяча 656 правок;
  • Сергій Демченко ("Слуга народу") – 1 тисяча 463 правки;
  • Олександр Дубінський ("Слуга народу") – 1 тисяча 199 правок.

Ще ціла низка депутатів зареєстрували по менш як 100 правок. Втім у таких незначних кількостях, імовірно, більшість з них справді хочуть, щоб їх правки розглядалися, а не лише гальмували ухвалення законопроєкту.

Для загального розуміння Ярослав Железняк підкреслив, що проєкт Конституції мав лише 5 тисяч 700 правок, а новий Виборчий кодекс, який Андрій Парубій назвав "найдовшим законопроєктом в історії" – 4 тисячі 400 правок.

Раніше Железняк підкреслював, що об'єм тексту з такою кількістю правок фізично важко звести. Тож очікувати засідання комітету раніше ніж у середу, 8 квітня, мабуть, не варто.

Резюмуючи, він зауважив позитив від того, що нині у парламенті все працює в електронній формі. Мовляв, це дозволить зберегти велику кількість дерев.

Авторка понад півтори тисячі правок Ольга Василевська-Смаглюк в ефірі телеканалу "Рада" зазначила, що вважає законопроєкт антиконституційним. Однак все ж вирішила його "покращити" правками.

Оскільки законопроект зачіпає і кодекс адміністративного судочинства, це і Господарський кодекс, й інші кодекси, то я б хотіла навести цей проект у співвідношення з чинними кодексами,
– розповіла Василевська-Смаглюк.

Василевська-Смаглюк прокоментувала правки до законопроєкту: відео

Народна обраниця від "Слуги народу" Марина Бардіна, зі свого боку, заявляла, що блокування "антиколомойського" законопроєкту – новий вид шахрайства у парламенті.

Це знущання над країною та абсолютна політична ницість. Навіть відповідально ставлячись до карантину, готова сидіти на банківських ночах у парламенті! Чекаю побачити, хто автори цих поправок,
– наголошувала вона

Як правки блокують законопроєкт?До розгляду усіх правок законопроєкт не може розглядатися у другому читанні, а отже і не може бути схваленим парламентом в цілому. Навіть за найоптимістичніших оцінок депутати не зможуть розглядати більш як тисячу правок за пленарний день.

Відтак, на розгляд 6 тисяч правок їм потрібно щонайменше 6 пленарних днів, що розтягнеться на три пленарні тижні або півтора календарного місяця. Розгляд 8 тисяч правок триватиме ще довше.