"Максимум, що можливо і саме це мається під "санкціями" - це деяке обмеження статусу української делегації в асамблеї. Ніяких економічних чи політичних санкцій ПАРЄ застосувати не може", - заспокоює політолог Володимир Фесенко.
"Там нема нічого такого, що може негативно позначитися на нашому євроінтеграційному курсі. Так там є критика. Там є зауваження і частина з них ми вважаємо є слушні", - вважає директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.
Нагадаємо, резолюцію щодо України виголосять сьогодні у Страсбурзі. У Європі сподіваються що Україна дослухається до положень резолюції.
"Очікування у Євросоюзі такі, що Україна імплементує положення резолюції та поважатиме європейські цінності. Головне, на нашу думку, аби вибори у поточному році в Україні були репрезентацією думки українських виборців, тому у Європі хочуть бачити головних опозиціонерів на виборах до парламенту", - пояснив голова представництва ЄК В Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.
"У мене немає сумніву, що будь-які критичні положення, які будуть міститися в резолюції ПАРЄ будуть проігноровані владою. Чим це загрожує? Це звичайно не покращить міжнародний імідж нашої держави, це звичайно негативно позначається на її авторитеті на міжнародній арені", - переконаний голова комітету ВР з питань євроінтеграції Борис Тарасюк.
Й ще одна поправка до резолюції, ПАРЄ збирається закликати Президента України розглянути всі легальні засоби для звільнення колишніх членів уряду та забезпечити їм можливість участі в парламентських перегонах.
"Це не перша спроба тиснути на українське правосуддя і на український суд, тому, думаю, Україна вправі не виконувати цю резолюцію", - заявив голова Інституту української політики Костянтин Бондаренко.
Зазначимо, Україна взяла на себе зобов’язання враховувати політичні погляди Старого світу ще у 1995 році, коли стала членом Ради Європи.