Відомо, що це не перше онкологічне захворювання у першої леді Сирії. Декілька років тому у ЗМІ зазначалося, що вона хворіла на рак молочної залози.

Дивіться також Білорусь, Росія та навіть Сирія: чому з ВООЗ не спішать виганяти диктаторські режими

Що відомо про нову хворобу дружини Башара Асада

У 48-річної Асми Асад діагностовано лейкемію. Про це стало відомо у вівторок, 21 травня. Відповідну заяву зробили у президента Сирії.

У виданні AP зазначили, що у повідомленні йдеться, що у дружини сирійського диктатора діагностували гострий мієлоїдний лейкоз "після появи кількох симптомів і після комплексної серії медичних тестів і обстежень".

Вона "дотримуватиметься протоколу спеціалізованого лікування, який включає суворі заходи з профілактики інфекцій", і "тимчасово відмовиться від усіх прямих зобов'язань" у рамках плану лікування.

З моменту, відколи жінка оголосила, що повністю одужала від раку молочної залози, пройшло майже п'ять років.

Нагадаємо, канцелярія глави сирійської держави у 2018 році повідомила про те, що в Асми Асад виявили серйозне онкологічне захворювання. Тоді в Асми Асад діагностували злоякісну пухлину молочної залози. Хвороба була виявлена на ранній стадії. Вже через рік вона заявила, що перемогла онкологію.

У 2023 році на Башара Асада видали ордер у Франції: що відомо

  • У Франції видали ордер на арешт сирійського диктатора Башара Асада та його брата Махера аль-Асада як командувача 4-ї танкової дивізії. Також дозволили арешт директора філії 450 Центру наукових досліджень (CERS) генерала Гасана Аббаса та глави служби безпеки й офіцера зв'язку між президентським палацом і CERS генерала Басам ель-Хасана.
  • Башара Асада та трьох високопосадовців звинуватили у співучасті у злочинах проти людяності та співучасті у воєнних злочинах. Правосуддя Франції вважає, що вони причетні до хімічних атак, скоєних в Сирії у 2013 році.