Навіть якщо розширити імпорт він все одно не покриє всі втрати. Про це 24 Каналу розповів юрист-аналітик Андрій Вігірінський, зауваживши, що при низьких температурах очевидно, що потужності не вистачатиме.

До теми Припинення ударів по енергетиці може призвести до завершення гарячої фази війни, – Зеленський

Чи можуть сторони дійти згоди

Відключення світла є нашим майбутнім, якого неможливо уникнути. Щодо заяв Зеленського, то варто згадати, що на початку Курської операції мовилось про зустріч у Катарі. Там нібито мали домовитись про відмову від завдання ударів по енергоструктурі.

Потім цю інформацію спростували, але вона дуже схожа на те, що ми чуємо зараз. Тому в цьому питанні не варто робити поспішних висновків. Але все-таки можна припустити, що така комунікація була.

Вона відбувається щодо гуманітарних питань. Судячи з усього, Україна хотіла б, щоб одне з них стосувалося енергетичної ситуації, щоб осінньо-зимовий період пройшов без катаклізмів і катастроф,
– зауважив Андрій Вігірінський.

Україна вже показала, що має важіль тиску, який може використати у майбутньому. Мовиться про далекобійні безпілотники, якими неодноразово атакували російські НПЗ.

Наразі ми спостерігаємо, що коли припинилися атаки на портову інфраструктуру та судна країни-агресорки, тоді схожа поведінка стосувалася і портової інфраструктури України. Теоретично такий принцип взаємності можливий щодо енергетики.

Тут важливо, на яких умовах це відбудеться. На мою думку, консультації вже проходили. Вони продовжаться і завершаться певною домовленістю, яку забезпечать країни-гаранти. Ними можуть бути країни Перської затоки, Катар чи Саудівська Аравія,
– припустив Андрій Вігірінський.