Багатотисячний мітинг прихильників війни з Вірменією в Баку: деталі
Про перебіг подій на акції в Азербайджані повідомляє медійна організація Meydan TV. Акції розпочалися ввечері 14 липня та тривала цілу ніч проти 15 числа.
До слова Між Азербайджаном і Вірменією спалахнули бойові дії на кордоні, є загиблі
Люди вигукували провоєнні гасла:
- "Карабах",
- "Карабах – наш",
- "Мученики не помирають",
- "Батьківщина – неподільна",
- "Слава армії",
- "Солдати вперед",
- "Мобілізація",
- "Головнокомандувач, оголоси мобілізацію".
Дивітся відео багатотисячного протесту в Баку через конфлікт між Азербайджаном і Вірменією
Коли багатотисячна акція проходила центром Баку, правоохоронці просто її супроводжували. Втім вже коли її учасники увійшли в будівлю Міллі Меджліс – парламенту Азербайджану – поліція почала розганяти натовп, застосовуючи водомети та сльозогінний газ. Зрештою службовці полку швидкого реагування з використанням кийків вигнали маніфестантів на вулицю.
Є суперечливі відомості про чисельність акції – за даними азербайджанського видання Turan.az, в мітингу на підтримку збройних сил перед будівлею парламенту брали участь майже 50 тисяч осіб. Проте інформаційний сайт Report.az повідомляє про тисячі демонстрантів.
Протестувальники в Баку зайшли в будівлю парламенту та їх почали розганяти силовики: відео
Акції на підтримку армії почалися через бойові дії на кордоні з Вірменією, що тривають з 12 липня. За цей час загинули вже понад 10 азербайджанських військових.
Загострення між Вірменією й Азербайджаном: основне
- Конфлікт знову розгорівся 12 липня – на кордоні між двома державами, але далеко від територій, які вважають "спірними".
- Обидві сторони заявляють, що саме їхні противники спровокували нове загострення. У перший день відбулися взаємні обстріли з двох боків кордону, того ж дня згодом застосували важку техніку. Загострення триває досі.
Радим ознайомитися Бої між Азербайджаном і Вірменією: чому це сигнал для України
Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією: коротко
- Почався він ще до розпаду СРСР – з 1988 року через територію Нагірного Карабаху, що контролюється невизнаною "Нагірнокарабаською Республікою". Це територія у складі Азербайджану, але на ній живуть переважно вірмени.
- У 1988-1994 роках тут була справжня війна, але після мирного договору в 1994 бойові дії періодично відновлюються.
- Всього за 32 роки протистояння жертвами конфлікту стали понад 40 тисяч людей. За останні 10 років кількість загиблих не перевищує 1 тисячі людей.
- Азербайджан має підтримку Пакистана й Ізраїля. Ці країни на своїх території мають ідентичні конфлікти – Ізраїль з Палестиною і сусідніми державами, а Пакистан – з Індією.