Так, 9 червня французька режисерка та кореспондентка Олександра Дальсбек відвідала Маріуполь, де їй вдалося зафіксувати тисячі могил, над якими встановлені пронумеровані таблички. Про свої враження вона написала у твітері.

Читайте також Найближчі 1 – 2 місяці спостерігатимемо за дуже цікавими процесами, – радник мера Маріуполя

Наслідки "денацифікації" Маріуполя

За її словами, лише в одному секторі – близько трьох тисяч нових поховань. Більшість із них – безіменні.

На більшості могил є лише номер, написаний фломастером і вже стертий. Хто такі 768, 739, 442, 834? Як загинули ці жителі Маріуполя? Чи будуть вони ідентифіковані? Де їхні родичі? Вони вижили?
– зазначила вона.

Ідентифікованих загиблих, за словами Дальсбек, практично немає.

Як виглядають братські могили у Маріуполі: моторошне відео

У кадр потрапило лише кілька табличок, на яких можна розгледіти щось, окрім порядкового номера жертв російської агресії. Однією із таких є могила Жанни Дозорець. Її номер – 1423. Відомо, що жінка 1957 року народження загинула у Маріуполі 14 квітня 2022 року.

Відео також поширив журналіст та блогер Денис Казанський. Він зазначив, що усі ці люди могли б бути живими, якби Путін не віддав злочинний наказ "звільнити Донбас".

"Тисячі свіжих могил мирних жителів, на багатьох із яких немає імен, лише цифри", – прокоментував він побачене.

Ситуація у Маріуполі: коротко від мера міста

  • В інтерв'ю 24 каналу мер Маріуполя Вадим Бойченко зазначив, що у багатостраждальному Маріуполі щодня дістають з-під завалів від 70 до 200 тіл.
  • За приблизними даними, під час війни Росії проти України у місті загинуло щонайменше 22 тисячі людей.
  • У Маріуполі 50% критично важливої інфраструктури міста зруйновано. Відомо про пошкодження 1 356 будівель.
  • Каналізація у місці не працює. Через це розмиваються поховання – як стихійні, так і великі братські. Крім того, в криниці потрапляє сміття, яке не вивозять із Маріуполя. Відтак наразі у населеному пункті є катастрофічна епідеміологічна ситуація.
  • Також, за словами Бойченка, окупанти створили такі умови, які унеможливили факт виїзду на підконтрольну частину України. Спершу мешканці Маріуполя повинні пройти "фільтраційні" центри, а після цього виїзд дозволено лише у бік Росії.

До теми: Маріуполь під загрозою епідемії холери та кишкової палички – дивіться відео