Мовиться про те, щоб продовжити заборону не тільки соцмереж ВКонтакте й Одноклассники, а й Яндекс, Mail.ru, "Доктор Веб", "Касперский", 1С і "Парус", повідомив пресцентр Служби безпеки України.

Читайте також Продовження заборони на російські соцмережі: у Раді з'явилась постанова

Проєкт рішення РНБО передбачає застосування санкцій щодо більш ніж 400 юридичних та фізичних осіб, повідомляє пресслужба РНБО. Це питання розглянуть на засідання Ради національної безпеки і оборони України, яке відбудеться ближчим часом.

У пресслужбі запевнили, що питання санкцій стосовно російських соціальних мереж перебуває на контролі Володимира Зеленського.

Секретар РНБО України Олексій Данілов направив уже відповідні листи до Кабінету Міністрів України, Національного банку України та Служби безпеки України з проханням надати пропозиції з цього питання.

Що казав про заборону Баканов

"Сьогодні ми не просто захищаємо українських громадян від фейків та інформаційних вкидів з російських соцмереж, але й дбаємо про кібербезпеку для представників бізнесу, державних та освітніх установ тощо. Адже будь-який російський поштовий сервіс чи антивірус можуть використовувати на шкоду Україні. Тому треба мінімізувати ризики. Блокуючи такі ресурси і програми, ми піклуємось про безпеку країни загалом", – відзначив Іван Баканов.

Крім цього, глава СБУ запропонував створити та забезпечити функціонування в Україні Єдиного реєстру програмного забезпечення, дозволеного для використання у державних інформаційно-телекомунікаційних системах.

Кіберфахівці Служби безпеки України пояснили, що це дасть можливість обмежити закупівлю та використання забороненого програмного забезпечення, а також створить сприятливі умови для розвитку вітчизняної ІТ-сфери.

Довідка. Від початку карантину СБУ викрила 207 інтернет-агітаторів, які поширювали різноманітні фейки про коронавірус. Встановлено, що 10 з виявлених агітаторів діяли за завданням російської сторони.

Що відомо про заборону російських сайтів в Україні?

  • 15 травня 2017 року п'ятий президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про блокування російських ресурсів на території України.
  • Заблокували доступ до таких популярних соцмереж, як ВКонтакте і Одноклассники. Також до всіх сервісів Яндекса – Яндекс.Деньги, Яндекс.Новини, Яндекс.Пошта, Метро, Каса, Календар, Кинопоиск, Авіа, Веб-майстер, Відео, Погода, крім головної сторінки Яндекса.
  • Під санкції потрапили і Mail.Ru Group, сайти антивірусних компаній "Лабораторія Касперського" і DrWeb.
  • Загалом, у санкційному списку опинилось 468 юридичних та 1228 фізичних осіб.
  • Рішення української влади підтримали в НАТО. В заяві Альянсу мовилось, що цей указ був пов'язаний з питанням безпеки, а не свободи слова.