Мінкульт ухвалив рішення про заміну герба СРСР на монументі в Києві на український тризуб. Водночас генеральний директор підприємства, на якому виготовляють деталь, Віктор Гончаренко пояснив, чому його працівники не можуть використати український метал. Про це інформує 24 Канал з посиланням на національний телемарафон.

Дивіться також Заміна щита на "Батьківщині-матері": звідки підуть кошти на реконструкцію монумента

Українська сталь – не годиться

У Міністерстві культури та інформаційної політики розповіли, що обраний для робіт метал мав бути ідентичним до того, з якого виготовили і сам монумент Батьківщини-матері. Сировину було вирішено використовувати європейську та вітчизняну – з металургійного комбінату "Запоріжсталь". Проте партія, що надійшла з комбінату, показала відчутну різницю із закордонним аналогом та вимогами проєкту.

Сталь, надана металургійним комбінатом "Запоріжсталь", для виготовлення частини виробу, на жаль, не відповідає технічним вимогам. В підтвердження цього будівельники склали дефектний акт,
– заявили в Мінкульті.

За словами Гончаренка, вся проблема у товщині сталі. Власне, вона повинна була становити 1,5 міліметра, а натомість листи металу, які приїхали із "Запоріжсталі" були товщиною 1,7 міліметра або більше.

Важливо розуміти, що товщина металу впливає на вагу усієї конструкції, а це буде дуже вагомим фактором, коли герб підійматимуть на величезну висоту й встановлюватимуть на щиті "Батьківщини-матері".

Крім того, за словами Мінкульту, матеріал з комбінату мав "значну кількість пошкоджень, що ускладнило та сповільнило б підготовчі роботи".

Як зазначив Гончаренко, аби не зірвати термінів виготовлення тризуба, було ухвалено рішення використати європейський метал. З нього зробили герб для монумента.

Чому герб для "Батьківщини-матері" виробляють не з української сталі: дивіться відео

Додамо, що це не було лише рішення Міністерства культури – замінити радянський герб на щиті на тризуб. За словами Олександра Ткаченка, у застосунку "Дія" було проведено опитування. Якраз-таки за його результатами вирішили провести заміну.

До теми Ткаченко назвав абсурдом заклик демонтувати монумент "Батьківщина-мати"

Власне, за цю ініціативу проголосувало 85% людей – це близько 800 тисяч громадян нашої держави. Разом з тим 6% опитуваних проголосувало за те, щоб "залишити все як є", а 9% – віддали свої голоси за варіант "зняти радянський герб і залишити щит чистим".

Чи впливає заміна сталі на вартість проєкту

У Міністерстві культури запевнили, що використання сталі лише європейського виробника жодним чином не змінює кошторис проєкту: вартість металу залишається незмінною – 400 тисяч гривень. Тобто ціна самого тризуба не змінилась.