За даними джерел 24 каналу у розвідці, члени уряду Білорусі не знали про наміри Путіна взагалі нічого. Через це у країні з самопроголошеним президентом до погіршення економіки взагалі не готувалися.

Дивіться також Держрезерви Росії могли знищити: ймовірно, країну очікує голод

Але ж Росія потягнула свій неофіційно окупований анклав за собою на дно.

Великі компанії швидко дійдуть до дефолту

  • Хоча Білорусь обклали санкціями значно менше, аніж Росію, лукашенківська країна зруйнується набагато швидше через свою слабкість.
  • Станом на початок березня золотовалютний резерв Білорусі становив 8,3 мільярди доларів. При цьому у валюті було лише 3,5 мільярди.
  • Понад пів мільярда посадовці вже витратили, оскільки панічно намагаються втримати курс рубля на фоні пекельної ситуації.
  • Скільки Білорусь може жити на залишки у менш ніж 3 мільярди, спрогнозувати важко, оскільки понад 90% економіки країни напряму залежить від Росії.
  • Оскільки ж більшість боргів РБ має саме перед Росією, оголошення дефолту, скоріш за все, не буде. Однак великі компанії, які відносно вільно кредитувалися як Росією, так і Європою, легко можуть стати неплатоспроможними.
  • Подібний удар стане нищівним для всієї банківської системи, призведе до ще більш серйозного зростання цін та до падіння платоспроможності білорусів.

Замкнуте коло боргів

9 березня рейтингові агенції Fitch та S&P зазначили, що у Білорусі існує "реальна можливість дефолту". Це, звісно, паніку серед населення не посилило, оскільки вона й без того була на вищому рівні. Як і росіяни, представники "мирного народу", атакували супермаркети та обмінні пункти, намагалися виїхати за межі своєї батьківщини.

Ціни зросли одразу у кілька разів, з полиць почали зникати імпортні товари. Як і у Росії, попит на деякі позиції підвищився настільки, що постачальники не змогли його перекрити. Крім того, оскільки окупаційна армія РФ вільно ганяє свою техніку дорогами та залізницею, блокуючи логістичні зв'язки.

Просідання економіки призвело до того, що урядовцям довелося в будь-який спосіб економити валюту. Так, 16 березня один з чималих банків Білорусі "Білагропромбанк" взагалі встановив обмеження на зняття доларів та євро. Відтепер одна людина не зможе отримати на руки більше 100 умовних одиниць на місяць. Такі ж обмеження втановлюватимуть й інші фінансові установи.

Через повну нестабільність курсу ще до війни абсолютна більшість білорусів тримала заощадження саме в іноземній валюті, тому для населення подібні обмеження стануть значним ударом.

Оскільки ж Білорусі потрібно повертати борги, а самостійно впоратися з цим вона не зможе, єдиним варіантом утримування економіки для Мінська є подальші запозичення у Росії. Однак спроможність Кремля надавати величезну допомогу та кредитувати свій анклав під великим питанням. Звісно, заради збереження влади, Путін сконцентрується на утримуванні Росії, але Білорусі від цього буде лише гірше – вона може збанкрутувати ще швидше, аніж РФ. А якщо кремлівський фюрер зможе змусити Лукашенка долучитися до нападу на Україну, ситуація погіршиться у рази.

Ось так білоруси, що жадали демократичних виборів та розповідали про мирні протести, вже отримали ганьбу та опинилися за пів кроку до безпосередньої участі у війні.