Правоохоронці перевіряють інформацію щодо перевищення силовиками службових повноважень під час затримання мітингувальників. Про це заявили у Генпрокуратурі Білорусі.

Важливо: Лукашенко – персона нон грата: Європарламент не визнає вибори в Білорусі

Також у прокуратурі оприлюднили список усіх, хто досі відбуває ув'язнення.

Як поводились із затриманими у СІЗО

Понад 600 громадян звернулися із заявами про отримання тілесних ушкоджень, коли їх затримували силовики, ще приблизно 100 — про отримання тілесних ушкоджень в місцях тимчасового утримання.

Звільнені люди розповідають про особливо жорстоке поводження із ними у СІЗО. Наприклад, у восьмимісних камерах утримували по кілька десятків людей. Затриманим не давали ні їжі, ні води, ні медикаментів. Окрім цього, ув'язнених катували: по-звірячому били та ображали морально.

Що кажуть у прокуратурі

Наразі жодного провадження щодо цього не відкрили. Слідчі мають призначити експертизи, аби встановити ступінь тяжкості тілесних ушкоджень.

За кожним фактом буде проведена об'єктивна, повна та всебічна перевірка. Органи прокуратури у відповідності до компетенції забезпечать нагляд за законністю вирішення цих заяв,
– йдеться у повідомленні прокуратури.

Протести у Білорусі: коротко

  • Білоруси вийшли на мирні демонстрації після оголошення результатів президентських виборів, на яких нібито переміг Олександр Лукашенко.
  • Мирні мітинги перетворились у сутички із силовиками. ОМОНівці били людей, стріляли по них та масово затримували. Всього у місця тимчасового ув'язнення відправили близько 7 тисяч осіб.
  • З 11 серпня у Білорусі триває всенародний страйк. Працівники навіть великих підприємств відмовляються працювати.
  • 16 серпня по всій країні відбувся марш "За свободу", у якому взяли участь близько 400 тисяч людей.