Виставковий павільйон переповнений штучними компаньйонами, які вміють розмовляти, готувати їжу, грати на фортепіано і ще багато чого іншого.
Погляньте на цих гарно вбраних роботів-жінок з макіяжем та манікюром. Вони мають не лише гарний вигляд, а можуть непогано підтримати розмову. Такий співрозмовник обійдеться всього у $5000. Розробники переконані - балакучі роботи знадобляться у багатьох ситуаціях.
"Вони можуть вітати гостей, відповідати на нескладні запитання, виконувати роль гідів у галереях чи музеях. Ці роботи вміють рухатися і пересуватися, отож можуть відвести вас у потрібне місце, що-небудь показати", - каже менеджер з маркетингу Пекінської академії наук і технологій Янґ Сен.
Якщо ж ви не любите теревенити, але маєте хороший апетит, то цей робот - для вас. Штучний повар може приготувати вам вечерю у мікрохвильовці. Робот шукає в інтернеті, які налаштування печі потрібно обрати для страви, відкриває дверцята і кладе тарілку всередину. Корисний робот, особливо для тих, хто не тільки спілкуватися не любить, а ще й ліниться підігріти собі їжу.
Наразі це лише прототип, але років через п'ять його досконаліших родичів можна буде придбати у магазині. На думку розробників, роботи-кулінари стануть у нагоді літнім людям.
"Наступні 10 років нам потрібно буде зосередитися на розробці потужних роботехнологій, які обслуговуватимуть людей і допомагатимуть нам у всьому", - каже науковець Чен Ксяопінґ.
Цей манекен з рухомою рукою представив Шеньчженьський інститут передових технологій. Експонат демонструє роботизований протез для тих, хто втратив кінцівку. Творці руки обіцяють - коштуватиме вона порівняно небагато - не більше $8000.
"Завдяки цьому протезу неповносправні знову зможуть користуватися обома руками. При чому, роботизована кінцівка дозволяє виконувати складні рухи. Як показує практика, пацієнти звикають до протеза достатньо швидко і починають рухати ним, як власною рукою", - каже професор Шеньчженьського інституту передових технологій Лі Ґуанґлін.
Роболихоманку підхопив і тайванський виробник техніки Hiwin. Компанія привезла на виставку робота, який вміє грати на фортепіано, при чому доволі складні музичні твори.
"У майбутньому люди зможуть придбати собі такого компаньйона. Чудова гра на фортепіано підніматиме настрій і створюватиме вдома затишну атмосферу", - каже генеральний директор компанії Hiwin Ерік Чуо.
На відміну від інших робопіаністів, ця модель використовує для гри всі десять пальців, а не один, як зазвичай. Настільки точна та складна технологія, на думку розробників, має хороші перспективи в медицині.