Про це йдеться в статті "Відставка Яценюка послабить позиції Іванчука" на РБК-Україна.
Після втрати впливу на уряд ступінь корисності Іванчука для його партнерів ймовірно значно знизиться. Аналіз показує, що більша частина бізнес-імперії соратника Яценюка побудована на преференції з боку держави або використанні адмінресурсу. В умовах прозорої ринкової конкуренції без тіньових схем і державних тендерів, "прописаних" під свої структури, такі "імперії" довго не живуть,
— пише видання.
Автор зазначає, що старий друг Яценюка, з яким вони на початку дев'яностих починали спільний бізнес, сьогодні виступає лобістом найбільших олігархів — містком, що зв'язує їхні бізнес-інтереси з Кабміном. Саме через Іванчука сьогодні вирішують багато питань з владою впливові українські олігархи — Коломойський і Юрушев, з якими народний депутат має спільний бізнес.
За даними видання, серед ключових напрямків, що цікавлять Іванчука — "Укрспирт", "під дахом якого фірма Іванчука "Техінверсис" виробляла спирт, який потім йшов у "ліві" "горілчані" цехи, випускали контрафактну продукцію". Іншою важливою частиною "імперії" Іванчука є контроль над торговельними площами в магазинах duty free аеропорту "Бориспіль". Десятирічний контракт на їх оренду дістався компанії Леоніда Юрушева, з яким Іванчук має спільний офіс.
Справа не тільки в бутіках. Як пишуть ЗМІ, Іванчук вирішує якщо не все, то дуже багато питань в "Борисполі". Міністр інфраструктури для цього державного підприємства фігура, на жаль, номінальна,
— стверджує видання.
Є у Іванчука інтереси і на ринку сонячної енергії, його партнери в бізнесі — сім'я регіонала Валерія Келестіна.
"Надвисокий тариф для сонячних електростанцій забезпечував їх власникам сотні мільйонів гривень прибутку", — йдеться у публікації.
Спільні проекти Андрія Іванчука з Ігорем Коломойським зав'язані на виробництво біоетанолу. В результаті минулого літа уряд, незважаючи на протести експертів, спробуваа знову реанімувати програму обов'язкового використання цього компонента при виробництві бензину.
Якщо прем'єру дійсно готують почесну відставку, то у його впливових соратників залишається два шляхи. Залишатися вірними сюзерену, готуючи ґрунт для повернення у велику політику і реваншу. Або ж домовлятися з Банковою про збереження своїх "вотчин" в держструктурах,
— пише видання.
Політолог Костянтин Бондаренко вважає, що Іванчук відійде разом з "шефом" від активної політичної діяльності, щоб "потім знову з'явитися через років 5, як вічно подає надії перспективна команда". А ось директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала не відкидає, що "частина команди Яценюка вже, можливо, навела мости з командою президента, і вони можуть залишитися зі своїм впливом на своїх посадах".