Відповідну інформацію поширив телеканал "112 Україна", який де-юре також належить Козаку. Крім того, її підтвердили журналісти ZIK, а згодом офіційно прес-служба однойменного холдингу.
Зверніть увагу! За яку суму Тарас Козак купив телеканал "112 Україна": неочікувана цифра
Як підкреслюють на "112-му" телеканалі, 14 червня 2019 року український політик Тарас Козак став новим і одноосібним власником телевізійних мовників телеканалу ZIK – компаній "Міст ТБ" і "ТРК "Нові комунікації". Відтак, він у своєму медіаактиві тепер має три канали: "112 Україна", NewsOne і ZIK. На переконання багатьох фахівців, вищезазначеними мовниками де-факто володіє не Козак, а Медведчук.
Козак, зі свого боку, зауважив, що придбання телеканалу ZIK – це для нього осмислений і прагматичний крок.
Отримавши ZIK, я зможу побудувати найбільшу мережу інформаційних мовників, яка з точки зору ресурсів робить їх менш витратними та водночас створює їхню велику капіталізацію як активу. І цей актив називається інформаційний медіахолдинг "Новини". Саме для його розвитку та управління я запросив одного з найсильніших медіапродюсеров країни – Олексія Семенова,
– переконує він.
За словами Семенова, він п'ять років тому з командою будував "112 Україна", потім проводив редбрендинг каналу NewsОne, а зараз працює над концепцією перезапуску каналу ZIK.
"Об'єднання заради України" – ось основний меседж концепції каналу. І ми постараємося наповнити його цими прекрасними почуттями – любов'ю та турботою про всіх людей великої країни", – каже медіаменеджер.
Колишні власники телеканалу ZIK, родина Димінських, подякували колективу телеканалу та побажали успіхів Тарасу Козаку та ZІК.
"Впевнені, що канал отримає новий і якісний розвиток", – передає їхні слова прес-служба ZIK.
Одразу після того, як з’явилась інформація про продаж ZIK, низка журналістів заявила про звільнення з мовника. Зокрема, керівниця департаменту виробництва власних програм ZIK Ольга Мовчан, редакторка інформаційного агентства ZIK Тетяна Вергелес, автор і ведучий програми "Історична правда" Вахтанг Кіпіані та шеф-редактор новин телеканалу ZIK Роман Недзельський.
За 9 років роботи мене безліч разів перепитували, чи Медведчук купив ZIK. І це завжди було неправдою. Але ось це сталося – Тарас Козак, поплічник кума Путіна, став власником ZIK’у. Я для себе не бачу жодної можливості продовжувати тут роботу. Дуже не хочеться, щоб на репутації проукраїнського телеканалу медведчуки торували собі шлях до влади. Сумно,
– зазначила Мовчан.
Ще один канал! Як Козак став власником NewsOne
Хто такий Тарас Козак?Він тривалий час працював на різних посадах у Державній митній службі, зокрема був там заступником голови, очолював Західну регіональну митницю. У 2014 році став народним депутатом від "Опозиційного блоку". У парламенті Козака знають як найближчого соратника Віктора Медведчука. До прикладу, він у 2010 – 2014 роках був депутатом Львівської обласної ради та заступником голови ГО "Центр Правова Держава", керівником якої є останній.
Водночас це підтверджують і журналісти-розслідувачі. За їхніми словами, нардеп Козак входить до найближчого оточення Віктора Медведчука, має приймальню в тому ж столичному будинку, що й офіс кума Володимира Путіна та його громадського руху "Український вибір". Народний депутат Сергій Лещенко називає Медведчука та Козака бізнес-партнерами. А журналісти програми "Схеми" зафіксували, що вони разом літають з Москви до Києва.
Також Козак був фігурантом скандалів щодо анексії Криму. Зокрема, у своїй декларації він вказував, що є власником ділянки в окупованій Ялті. Крім того, його помічали під час "конспіративного" пішого переходу адмінмежі з півостровом. У 2016 році Козак став власником автомобіля Audi A8 вартістю у 2 мільйона гривень, а зробив йому такий подарунок його брат Богдан Козак, що є повним тезком власника компанії "Львівхолод", однак це різні люди. Сам Богдан Козак – також львівський підприємець, однак є співвласником низки юридичних осіб у сферах готельно-відпочинкового та будівельного бізнесів і нерухомості. У деяких із них партнером Богдана Козака виступає брат Віктора Медведчука – Сергій.
До складу медіахолдигу ZIK, окрім телеканалу, входить і однойменна інформаційна агенція. Зауважимо, що бізнесмен Петро Димінський вийшов зі складу власників телеканалу ZIK наприкінці березня 2018 року. Щоправда, кінцевими бенефіціарами залишилася його сім'я: Димінські Олена, Жанна та Анастасія.
Хто ще цікавився телеканалом ZIK і у який скандал це вилилося: Дружина нардепа від БПП відреагувала на звинувачення ZIK'у у спробі "віджати" канал
Сам Димінський наразі перебуває за кордоном – більшість часу, за даними ЗМІ, він проводить у Швейцарії. Виїхав підприємець за межі України після скандалу, який трапився у серпні 2017 року, а саме після смертельної ДТП на Львівщині за участю Mercedes, що йому належить.
Тоді машина Димінського в’їхала у легковик, за кермом якого була 31-річна Наталія Тріла. Жінка загинула на місці. Усю вину на себе взяв охоронець бізнесмена, якого затримали правоохоронці, проте у вересні суд відпустив чоловіка на волю. Перед аварією камери спостереження зафіксували, що за кермом Mercedes був саме Димінський.
15 грудня того ж року Національна поліція оголосила Петра Димінського у розшук, а 1 березня 2018-го Димінському суд заочно обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Що ще відомо про Петра Димінського?Народився він 27 листопада 1954 року у Кривому Розі на Дніпропетровщині. На Західну Україну переїхав після того, як закінчив Криворізький гірничорудний інститут і отримав відповідне направлення. З квітня 2002-го по березень 2005 року був народним депутатом IV скликання, обраний у виборчому округу № 122 на Львівщині.
У 2008 році посів 46 сходинку серед 130 найзаможніших людей України. У 2015 році Forbes оцінив його статки у 103 мільйони доларів. До 2017 року був одним із співзасновників мережі АЗС під брендом WOG, що входить до групи компаній "Континіум". З 2001 року є власником футбольного клубу "Карпати", чутки про продаж якого також ходили неодноразово.