Про це 24 Каналу заявив політолог Андрій Вігірінський, зауваживши, що Польща без мітингів перевізників штучно сповільнювала рух вантажівок через кордон. Зазначимо, що протести перевізників почалися 6 листопада.

До теми Тренування перед вступом у Євросоюз: у чому полягає гнів польських перевізників

"Робить вона це під різними приводами. Зокрема, найефективніший, щоби заблокувати експортні та імпортні операції, – тривалий період огляду. І неважливо, чи є з української сторони електронні черги. Це була цілеспрямована політика уряду", – зазначив політолог.

Нині простій українських вантажів, які були ще до виборів та страйків, підкріплюють блокади перевізників. На думку Вігірінського, це залишиться елементом внутрішньої політики Польщі.

Чому польські перевізники блокують кордон з Україною: дивіться відео

"Усе влаштовує"

Враховуючи те, що політсила "Право і справедливість", яка домінувала в попередньому уряді, програла парламентські вибори. Доки не сформований новий уряд країни, ця партія може продовжувати свою консервативну націоналістичну позицію щодо захисту польських товаровиробників та підприємств.

Це майбутні президентські вибори, до яких готується президент, який очолює республіку Польща. І який є представником тої політсили, яка програла внутрішню боротьбу на парламентських виборах,
– сказав політолог.

Вігірінський додав, що події, які нині розвиваються на польсько-українському кордоні, влаштовують польську політичну силу, яка поки що домінує. Тому, немає підстав припускати, що ці проблеми зникнуть завдяки зустрічі представників українського та польського урядів.

"Це процес, в якому нам доведеться ще тривалий час жити", – наголосив політолог.

Блокада польсько-українського кордону: головне

  • Польські перевізники блокують кордон з Україною. Так заблоковані три пункти пропуску з чотирьох.
  • Деяким водіям доводить чекати понад 8 діб, аби перетнути кордон. Перевізники вимагають повернути дозволи для українських водіїв. А ще – вилучити польські авто з електронної черги. Також мітингарі хочуть, аби порожні польські вантажівки випускали з України поза чергою.
  • Польський уряд намагався зупинити страйк. Але це не вдалося. Відомо, що перевізники, які протестують на польсько-українському кордоні, раніше працювали у Білорусі та Росії.
  • Українська та польська сторони запланували зустріч із перевізниками через блокаду кордону. Вона запланована на 13 листопада.
  • Під час блокади у Польщі перед пунктом пропуску помер український водій, який планував перетнути кордон. Йому було 54 роки. Нині немає підстав вважати, що він помер не природною смертю. Згодом прокуратура Польщі дасть висновок.