Американська компанія Sandvine надавала владі Білорусі технології для блокування інтернет-ресурсів. Про це заявили розслідувачі з американської агенції Bloomberg.

Читайте також Україна посилено охороняє кордон з Білоруссю – з дронами, собаками та катерами: відео

Коли білоруська влада та Sandvine розпочали переговори

У Bloomberg повідомили, що до них потрапив запис телефонної розмови, на якому керівники Sandvine визнали: їхня компанія постачала необхідні технології у Білорусь.

Під час телефонної розмови очільники Sandvine також заявляли, що технології їхньої фірми могли блокувати приблизно 40% від загального трафіку країни.

За даними видання, перші переговори представників Sandvine із владою Білорусі відбулися ще в травні 2020 року.

Що кажуть у Sandvine

У Sandvine вже визнали, що влада Білорусі могла використати їхні технології для блокування ЗМІ та соцмереж. Однак там переконані: їхня співпраця з білоруськими очільниками не порушує санкції, які ще 10 років тому США запровадили проти президента Білорусі Олександра Лукашенка та його найближчих соратників.

Відповідно до цих санкцій, американські компанії не можуть постачати до Білорусі товари та послуги, здатні впливати на демократичні процеси у країні.

Що відомо про блокування інтернету в Білорусі

  • Проблеми у роботі інтернету в Білорусі розпочалися ще у день президентських виборів – 9 серпня. Деякі соціальні мережі та Youtube взагалі не працювали. Окрім того, був заблокований сайт опозиціонера Віктора Бабарико. Видання Euroradio.by, яке неодноразово висвітлювало білоруські протести, відкривалося виключно через проксі-сервер – VPN.
  • 10 серпня Лукашенко заявив, що проблеми з інтернетом виникли через втручання з інших країн.
  • Усі соцмережі запрацювали лише на третій день протестів – 12 серпня. Однак доступ до деяких сайтів надалі залишався обмеженим.
  • 21 серпня білоруська влада заблокувала доступ до майже 70 популярних сайтів.