Про це повідомив глава тимчасового уряду Болгарії Гилиб Донєв. Він зазначив, що заборону на імпорт ввели тимчасово.
Дивіться також Україна та Польща домовились про відновлення транзиту зерна
У чому причина
Донєв пояснив, що проблема полягає в порушенні торговельних та виробничих ланцюжків в країні.
Основна причина полягає в тому, що минулого року, всупереч концепції так званих коридорів солідарності, значні обсяги продовольства залишилися в країні і порушили основні виробничі та торговельні ланцюжки. Якщо ця тенденція збережеться і навіть посилиться, що цілком реально після аналогічних заборон, запроваджених іншими країнами, це може закінчитися вкрай важкими наслідками для болгарського бізнесу,
– каже Донєв.
Він також додав, що уряд не може допустити такого розвитку подій. Відтак, країна змушена вжити такий національний захід, поки "відповідальні європейські органи розглядають адекватну відповідь на зміну обставин, до яких призвели коридори солідарності".
Глава болгарського уряду розраховує на те, що "Брюссель вислухає і зрозуміє позиції" Болгарії, Польщі, Угорщини та Словаччини і переосмислить свою позицію".
Наразі немає інформації про те, як довго діятиме тимчасова заборона на ввезення продуктів харчування з України.
"Болгарія залишається солідарною з Україною, але банкрутства болгарських фермерів не сприятимуть цьому", – сказав Донєв.
Які ще країни призупинили імпорт продукції з України
- 17 квітня стало відомо, що Словаччина призупинить імпорт зерна та деяких інших продуктів з України. Напередодні Мінагрополітики Словаччини попередило, що вичерпало можливості регулювання ввезення зерна з України. Фермери країни протестують через те, що їм важко конкурувати з українськими аграріями. Вони заявляють, що дешевий імпорт зернових культур знецінює роботу у Словаччині.
- Крім того, сейм Польщі прийняв рішення щодо заборони ввезення зерна та іншого продовольства з України. Через нульове мито фермери країни зіткнулися з кризою, яка може охопити всю країну. Тому уряд ухвалив заборону на імпорт з України не тільки зерна, а й молока, яєць, м’яса та багатьох інших продуктів.
- В Угорщині, своєю чергою, заборонили імпорт й олійних культур з України. Як пояснив міністр сільського господарства Іштван Надя, на таке рішення вплинули інтереси угорських фермерів.