Саме комплекс "Бук" на постійній основі "тримає російське небо". Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на російські ЗМІ.
Дивіться також Росіяни хваляться, що збили реактивний снаряд GLSDB, який Україна ще навіть не отримала
Що відомо про збиття бомби GLSBD
Наприкінці березня міністерство оборони Росії опублікувало відео, у якому радянський зенітно-ракетний комплекс "Бук", начебто збиває крилату бомбу GLSBD. Аби все це мало правдивий вигляд, кремлівські воєнкори розповіли, що оператор нібито побачив старт GLSDB, а також повідомили про "параметри польоту" боєприпасу.
За словами пропагандистів, крилата бомба маневрувала у повітрі, однак російська ПРО все одно змогла її знищити. Проте кидається в очі технічний стан російської вогневої установки. На відео двічі чітко видно, як вона характерно "дриґає". Тому невідомо чи міг цей комплекс насправді щось збити.
Відео з нібито роботою ЗРК "Бук" / Defense Express
Як відреагувала на це українська сторона
Ще на початку лютого Сполучені Штати Америки оголосили про черговий пакет військової допомоги, у який увійшли ракети GLSDB. Однак у Центрі протидії дезінформації наголосили, що ці ракети ще не стоять на озброєнні навіть в США, тому в Україні їх не може бути й апріорі.
Американська адміністрація замовляє це озброєння для України у виробника – Boeing та Saab, а не передає з наявних запасів Збройних сил США,
– зазначили у відомстві.
До того ж, на думку західних аналітиків, для виготовлення таких ракет потрібно не менше 9 місяців, тому росіяни вчергове зганьбилися перед усім світом.
"Відсутність цих ракет в України не заважає пропагандистам їх "перехоплювати" і вихвалятись вигаданими перемогами", – наголосили у Центрі протидії дезінформації.
Що відомо про крилаті бомби GLSDB
GLSDB – малогабаритні високоточні крилаті бомби, створені американськими компаніями Boeing і SAAB у 2019 році. Боєприпас може вражати цілі на відстані до 150 кілометрів і може запускатися з наявних в Україні ракетних систем MLRS-M270 і HIMARS.
Вага високоточної авіабомби становить 90 кілограмів, а її бойова частина – така ж, як у ракети М31. Це дозволяє їй:
- пробивати бетон до 1 метру 90 сантиметрів,
- вибухати із затримкою,
- вибухати контактно чи в повітрі,
- бити з точністю до ширини автомобільної шини.