І хоча підлітки хочуть здаватися дорослими, насправді з організації мозкової діяльності вони більше схожі на дітей. Таке спостереження зробили британські вчені.

"В їхніх головах панує хаос від надлишку інформації. Їм складно зосередитися в класі, вони не можуть робити домашні завдання, коли поруч граються їхні молодші брати й сестри. Проте все це має фізіологічні причини", — зазначає доктор Іруаз Дюмонтель, одна з авторів дослідження принципів роботи мозку людини в юнацькому віці, з інституту вивчення процесів пізнання при Лондонському університетському коледжі.

У дослідженні взяли участь 200 добровольців у віці від 7 до 27 років. Їм пропонували виконувати різні завдання, що вимагають концентрації уваги у той час, як їх намагалися відвернути різними способами. При цьому діяльність мозку відстежувалася за допомогою магнітно-резонансної томографії.

Несподівано для себе дослідники виявили високу і хаотичну активність у фронтальній частині головного мозку, відповідальної за прийняття рішення. На підставі отриманих даних дослідники зробили висновок, що мозок у підлітків працює менш ефективно, ніж у дорослих.

Проблеми з концентрацією вчені пояснюють "надлишком" сірої речовини, яка відповідає за переробку інформації, що надходить. З віком кількість "сірої речовини" зменшується. Саме тому, за словами вчених, процес обмірковування у підлітків набуває хаотичного характеру.

Вчені зазначають, що для остаточного формування мозку потрібен час. Цей процес може тривати до 28–29 років.