Що зміниться з 1 квітня

З 1 квітня учасники ринку вантажних перевезень зможуть реєструвати електронні ТТН та обмінюватися ними як юридично значущими документами в єдиній системі. За попередніми розрахунками, проєкт заощадить 90% часу та понад 500 мільйонів гривень на друкуванні та надсиланні ТТН, згідно з підрахунками Мінінфраструктури.

Читайте також Черги зростуть, система буде паралізована: в Україні хочуть змінити правила доставки посилок

Скільки триватиме тестовий режим

Тестовий режим триватиме до 1 серпня, адже саме тоді електронні накладні стануть обов'язковими. Передбачається, що за цей час не лише бізнес зможе підготуватись до нововведень, але й у міністерстві матимуть час, щоб визначити недоліки та внести корективи в систему.

Як створити електронну ТТН

Щоб створювати накладні, підприємці можуть обрати для співпраці будь-якого провайдера, що пройшов сертифікацію. Також у міністерстві підкреслили, що забезпечуватимуть інтероперабельність системи.

Незалежно від того, з яким провайдером працюватиме вантажовідправник, вантажоодержувач, перевізник – дані е-ТТН будуть синхронізуватися через систему і стануть доступними для всіх сторін, навіть якщо у кожної з них інший провайдер,
– пояснили в міністерстві.