Схоже на те, що лише США мають сміливість конфісковувати активи російських окупантів, які потрапили під санкції. У Європі не лише вагаються щодо цього кроку, а й знаходять аргументи "проти".

До теми США будуть конфісковувати гроші росіян та передавати Україні: безпрецедентний закон вже готовий

Чому банки так бояться конфіскації російських активів

Кілька міжнародних банків заявили про те, що не підтримують ідею про конфіскацію російських активів. Особливо це стосується тих фінустанов, підрозділи яких досі працюють у Росії.

Один з менеджерів заявив, що росіяни можуть мститися як самим банкам, так і їх працівникам. Цікаво, що виступити прямо проти ідеї конфіскації активів росіян банки бояться, але обіцяють принципово не підтримувати цю позицію.

Зараз у Росії працюють Raiffeisenbank (Австрія), UniCredit (Італія), Citi (США). Останній намагався позбутися усіх активів та покинути Росію, але втілити це в реальність поки що не вдалося.

Європейські юристи взагалі не бачать жодних юридичних підстав забирати підсанкційні гроші окупантів. Навіть більше – вони бачать багато ризиків у разі інвестування цих коштів в Україну.

Глава МЗС Австрії заявив, що держави Європи засновані на праві, тому будуть дотримуватися норми закону.

Це може бути оскаржено і, ймовірно, буде оскаржено у європейських та американських судах. Якщо суддя скасує будь-який з таких заходів, це буде дипломатична та економічна катастрофа,
– вважає Александр Шалленберг.

Єдине рішення, яке бачать у Європі – податок на надприбуток росіян. Заморожені активи росіян розміром у 200 мільярдів євро лише в першому кварталі цього року принесли прибуток у 750 мільйонів євро.