Білий дім 26 серпня повідомив, що Міністерство торгівлі запустило окремий сайт chips.gov, – відомство й займатиметься виділенням коштів на виробництво чипів у США. Загалом указ Байдена встановлює шість пріоритетних напрямків та засновує міжвідомчу раду з реалізації програми.

Читайте також Що таке GEO Pay та чому ним варто користуватися вже зараз

США намагаються покласти край дефіциту напівпровідників

Новостворену міжвідомчу раду очолять директор Національної економічної ради США Браян Діз, радник Байдена з питань національної безпеки Джейк Салліван та виконувачка обов'язків голови Науково-технічного управління Алондра Нельсон.

До ради також увійдуть Державний секретар США, міністри оборони, торгівлі, казначейства, праці та енергетики країни. Мета відомства – забезпечити ефективне субсидування виробників чипів задля подолання кризи напівпровідників.

Субсидуючи виробництво чипів у США та розширюючи фінансування досліджень, закон має на меті подолати постійний дефіцит, який торкнувся усіх галузей – від виробництва автомобілів та зброї до пральних машин та відеоігор,
– пише Reuters.

До слова, у Білому домі зауважили, що програма субсидування передбачає ретельний аналіз заявок, а також сувору відповідність вимогам підзвітності, щоб гарантувати, що кошти платників податків захищені й витрачаються раціонально.

Зауважимо, що критики закону стверджують, буцімто програма субсидування є "подарунком" й так прибутковим компаніям-виробникам мікросхем, які раніше начебто необґрунтовано закрили свої заводи у США. Джо Байден, своєю чергою, заявив, що закон не "роздає підприємствам "чистих" чеків".