Водночас невизначеність щодо тривалості війни та прогнозоване погіршення показників інфляції стримують відновлення активності підприємств усіх секторів економіки України. Про це свідчить свіже опитування підприємців, проведене НБУ.

Читайте також Як вигідно торгувати на P2P за допомогою методу оплати GEO Pay

Оцінка економічних перспектив бізнесу у серпні 2022 року

Дещо покращили свої оцінки, зокрема, промислові підприємства України. Зазначається, що представники цієї галузі стали оптимістичнішими завдяки релокації частини підприємств до більш безпечних регіонів країни, а також відновленню логістики та адаптації діяльності у нових умовах. Вперше за останні місяці бізнес цього сектору очікує на збільшення обсягів виробленої продукції.

Тим часом підприємства з галузі будівництва також покращили свої оцінки через сприятливі сезонні умови та відновлення будівництва житлових і нежитлових об'єктів на території України.

Разом з тим є й ті, хто погіршив власні очікування у серпні – бізнес галузі торгівлі. Підприємці очікують падіння обсягу товарообігу з огляду на те, що старі запаси товарів скорочуються, а нове постачання залишається обмеженим. Бізнес й надалі налаштований на зниження торговельної маржі.

Зверніть увагу Виплати за працевлаштування ВПО: скільки вже отримали роботодавці

Найбільш стримані оцінки залишаються у сфері послуг – це спричинено подальшим пошкодженням транспортної інфраструктури, слабким попитом та втратою замовлень. Бізнес цієї галузі очікує на зменшення обсягів як старих, так і нових замовлень.

Водночас підприємства з усіх секторів економіки зберігають високі оцінки щодо подорожчання власної продукції та послуг на тлі посилення ймовірності зростання вартості сировини та товарів постачальників.

Оцінки щодо зайнятості також залишаються стриманими – більшість секторів не прогнозує збільшення штату працівників та персоналу. При цьому, промислова та будівельна галузі зауважують на збільшенні попиту на нові кадри.