Цим самим син міністра привернув його увагу до цього питання. Тож він вкінці однієї із розмов з державним секретарем США Ентоні Блінкеном порушив це питання.

Читайте також Резервне копіювання та відновлення: як вберегтися від втрати даних

Як Кулеба повернув McDonald's в Україну

Дмитро Кулеба

Міністр закордонних справ України

Насправді, це історія для мемуарів. Я почав вивчати це питання і зрозумів, що логічних пояснень, чому вони зачинилися і не працюють, немає, що це питання політичного рішення. І коли ми зрозуміли, що не можемо це вирішити виключно у стосунках із самою компанією, у мене була розмова із державним секретарем Сполучних Штатів про зброю, про санкції, про енергетику, і вкінці я йому кажу: "Слухай, є така несправедливість, по-перше, а, по-друге, McDonald's – це бренд Америки. І це нерозривно пов’язані речі. І мені здається, що для вашого іміджу і для усунення несправедливості треба повернути McDonald's в Україну". І я реально запропонував, щоб вони на це подивились.

Кулеба розповів, що держсекретар США погодився з його аргументами про важливість даного питання. Адже повернення McDonald's до роботи в Україні було сигналом іншим великим компаніям у світі про те, що в Україні можна працювати й вести бізнес.

Сам міністр зауважує, що це "історія не про їжу" й з економічної та політичної точки зору – це було важливим моментом, оскільки на той момент бізнеси виходили з України, згортали виробництво, а уряд хотів довести, що тут можна працювати.

Ми насправді дали бізнесу впевненість, в тому, що в Україні можна працювати, і все нормально. Це супер важливо. Це збільшує надію. Це не про доступ до "біг маку" – це про впевненість в країні,
– наголосив Кулеба.

McDonald's припиняв роботу через війну в Україні

  • Компанія припинила свою роботу в Україні одразу після вторгнення Росії задля безпеки працівників. Загалом компанія налічує понад 110 ресторанів в Україні.
  • У травні в McDonald's повідомили, що заклади мережі фастфуду не відчинятимуть до завершення війни.
  • Повідомляли, що компанія продовжить займатись гуманітарною допомогою. Усі продукти, які зберігалися у ресторанах, передали до гуманітарних штабів. Крім того, мережа виплачує своїм співробітникам 10 тисяч гривень зарплати щомісяця.
  • Представники компанії заявляли, що не проти "відкритись", але через безпеку не можуть це зробити. Заявляли, що, відповідно до правил, не можуть працювати під час війни.
  • McDonald's пішов з російського ринку після початку війни. Однак держава-агресорка створила свою копію. Заклади назвали "Смачно і крапка". При цьому меню залишилось таким самим, зі страв лише прибрали приставку "Мак".