Кому належало підприємство

Також до Фонду держмайна перейшли 100% активів ТОВ "Нафтова компанія "Альянс-Україна", яке володіє нафтобазою та нерухомістю.

Читайте також У США арештували двох підприємців: вони вели торгівлю із Курченком

Віталій Коваль

Голова Фонду держмайна України

Худайнатов, колишній топ-менеджер російської державної компанії "Роснефть", є власником "Незалежної нафтогазової компанії". У червні 2022 року він потрапив під санкції Європейського Союзу, у жовтні 2022 року – під санкції України.

Цього року Вищий антикорупційний суд України ухвалив рішення про перехід його корпоративних прав українських компаній до доходів держави. Планується, що кошти, отримані від продажу майна, що належало особам під санкціями, будуть спрямовані до Фонду ліквідації наслідків військової агресії.

Позиція Shell

Компанія вважає, що привласнення українською владою активів Shell порушує міжнародне право.

Незважаючи на те, що ми неодноразово наголошували Міністерству юстиції України на те, що справа заснована на недостовірній та застарілій інформації, судове рішення проігнорувало ці факти. Також воно не взяло до уваги вирок Палати з питань підприємництва Апеляційного суду в Амстердамі, який підтвердив, що Shell володіє 97,44% своєї частки в українському ритейл-бізнесі,
– заявили в компанії.

У компанії додають, що з лютого 2022 року Shell інвестувала мільйони доларів в підтримку свого збиткового ритейл-бізнесу в Україні та збереження робочих місць для понад 1 500 працівників.

Shell працює з дотриманням всіх відповідних законів України та міжнародних законів, включаючи законодавство про санкції‎. Shell була прозорою в дискусіях з представниками Уряду України, включаючи Офіс Президента, протягом усього процесу, здійсненого під наглядом голландського суду,
– йдеться в заяві компанії.

В результаті цих обговорень було випущено додаткові акції на користь Shell, що призвело до збільшення її непрямої частки в ТОВ «Альянс Холдинг» з 51% до 97,44%.

Україна отримає заморожені російські активи від США

  • 20 квітня Палата представників США одноголосно схвалила законопроєкт, що стосується використання заморожених російських активів, демонструючи консенсус між республіканцями та демократами.
  • Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що ці кошти критично важливі для ремонту енергетичної інфраструктури та відновлення країни. Загальна сума заморожених коштів складає 280 мільярдів доларів, з яких 210 мільярдів зберігається в Європі, від 5 до 8 мільярдів – у США та 34 мільярди – у Японії.
  • Президент України Володимир Зеленський стверджує, що ці кошти можуть служити економічним щитом для України в її боротьбі проти агресії, використовуючи їх для відновлення та підтримки життєдіяльності українців. Зеленський також підкреслив, що Владімір Путін, як ініціатор війни, має "сплатити болісну ціну" за свої дії.