Страх затьмарює переваги

Президент США Джо Байден бореться з республіканцями за виділення 61 мільярда на допомогу Україні, а Угорщина заблокувала виділення понад 50 мільярда. Відтак, ситуація починає наближатися до катастрофи, і швидко вирішити проблему дозволила б конфіскація російських активів.

Цікаво Коли команда вийшла на плато: як уникнути кризи та дати працівникам новий поштовх

Попри те, що країни G7 готові шукати законність конфіскації бодай частини з 300 мільярдів зморожених грошей Росії, єврочиновники навряд чи підуть на такий крок. Як повідомляють посадовці у приватних розмовах, вони бояться юридичних наслідків, тому не роблять активних кроків у цьому напрямку.

Конфіскація російських активів і передача їх Києву послабила б тиск на Захід щодо фінансування військових зусиль України, але європейські чиновники відкидають цю ідею як занадто ризиковану з юридичної точки зору,
– повідомляють джерела.

Окрім того, між країнами ЄС немає одноголосної згоди щодо цього кроку, а подібні рішення вимагають повної консолідації. Також єврочиновники дуже бояться, що конфіскація будь-яких грошей може налякати інвесторів, які почнуть забирати свої гроші з європейських депозитаріїв.

Також на ЄС подіяли погрози Росії щодо дзеркальних кроків. Окрім конфіскації бізнесу Євросоюз боїться кроків росіян щодо депозитарію Euroclear, в якого на території агресора є чимало активів.

Наразі єврочиновники розглядають лише один варіант – передачу Україні прибутків, які генерують російські гроші, але основна частина активів повинна залишитися недоторканною.