Габріель Цукман, французький економіст опублікував на цьому тижні дані, згідно з якими станом на 1 липня 0,00001% найбагатших людей в США володіють 1,35% від загального багатства США. Для розрахунків Цукман використовував дані Forbes в режимі реального часу.
Цікаво Нові ринки та бізнес без меж: успішний досвід Amazon, Virgin Group і Київстар
У 1913 році, після завершення "Позолоченого століття", сім'ї Рокфеллера, Фріка, Карнегі та Бейкера, чиї прізвища пов'язані з великими монополіями, володіли 0,85% від загального багатства США.
Що таке "Позолочене століття"
В кінці XIX століття США пережили стрімку індустріалізацію та економічне зростання, створивши непомірно великі статки для мізерної кількості сімей. Цей історично короткий період піднесення економіки США у 1865-1893, двічі за тридцятирічний термін закінчувався економічною депресією, що спричинило паніку у 1873 та у 1893 роках. На цей період прийшлося створення індустріальних гігантів на північному Сході США та використання всіх можливостей технічно-інженерних досягнень.Друге позолочене століття
Зараз найбагатші 0,01% – близько 18 000 американських сімей – також перевершили рівень багатства, досягнутий під час "Позолоченого століття". На сьогодні ці сім'ї володіють 10% багатства країни. В ті часи лише чотири сім'ї представляли 0,00001% найбагатших – на сьогодні це 18 сімей.
Джон Девісон Рокфеллер – перший у світі доларовий мільярдер / Фото Getty Images
Для порівняння, у 1913 році 0,01% багатіїв володіли 9% багатства США, а наприкінці 1970-х років — лише 2%. Окремі експерти називають період, що почався приблизно в 1990 році, "другим позолоченим століттям".
Нерівність зростає, багатії уникають податків
Зважаючи на те, що переважна більшість багатіїв отримують невеликі зарплати, а їх статки в основному походять від акцій і нерухомості, вони практично не платять податок на прибуток. У США податок на приріст капіталу значно нижчий від податку на звичайний дохід.
До теми Як Ілон Маск заробив за рік майже 140 мільярдів доларів: відео
З початку пандемії зростання фондового ринку збільшило розрив між багатими та небагатими людьми, оскільки володіння акціями в основному зосереджено серед багатих людей. За даними Credit Suisse, число мільйонерів у всьому світі зросло на 5,2 мільйона і досягло 56,1 мільйона осіб. Тому зростання статків під час пандемії в основному відчули найбагатші американці.