Річ у тому, що машина стала одним із надійних та швидких варіантів як для евакуації з місця, де небезпечно, так і для оперативного реагування на ті чи інші загрози. 24 Канал спільно з партнером Škoda розповідає, як сучасні реалії вплинули на авторинок України.

Читайте також На шляху до великих цілей: як ефективно керувати своїм бюджетом

З якими викликами автобізнес зіткнувся на початку війни

З 24 лютого 2022 року українцям довелося адаптуватися до нових та непростих реалій, пов'язаних з повномасштабним вторгненням Росії на територію нашої країни. Ракетні атаки, перебої в електро- і теплопостачанні, евакуації, релокації бізнесу, дефіцит пального: ці фактори повпливали на всі сфери життя, зокрема й на авторинок.

Останні зміни на ринку автомобілів в Україні

Зміни на ринку автомобілів в Україні / Фото Unsplash

Так, на початку повномасштабної війни експерти зафіксували катастрофічне зменшення продажу нових автівок. За даними AUTO-consulting, у березні 2022 року падіння становило 93,5%, якщо порівнювати з аналогічним періодом у 2021-у. Це можна пояснити тим, що частина автосалонів тимчасово призупинила роботу. Крім цього, криза, спровокована агресією Росії, однозначно не сприяла попиту на машини серед українців, адже ніхто не знав, чого очікувати далі.

Та навіть у таких складних умовах автомобільний ринок в Україні нікуди не зник. Більшість державних відомств та банківський сектор витримали удар та змогли виконувати свої обов'язки, водночас бізнес, зокрема, й автокомпанії, продемонстрували надзвичайну продуктивність.

Чимало салонів використали свій досвід з часів пандемії COVID-19 та перевели роботу в онлайн. Менеджери консультували потенційних покупців щодо наявних автомобілів та їхніх характеристик, а особиста зустріч відбувалась вже у момент реалізації машини та підписання документів, що засвідчують покупку. З таким підходом у квітні 2022 року продаж нових машин збільшився вдвічі, а у травні ці показники ще раз подвоїлись та продовжили рости.

Що відбувається на ринку автомобілів у 2023 році

У 2023 році попит на автомобілі показав чудову динаміку. У квітні кількість нових зареєстрованих легкових автівок в Україні перетнула позначку у 5 тисяч. Порівняно з березнем цей показник виріс на 14%, також це у 4,3 раза більше, ніж роком раніше.

Крім того, за перший квартал 2023 року (січень – березень) частка зареєстрованих нових автівок в Україні сягнула 22%. Ці дані свідчать про однозначне відновлення попиту на автомобілі серед українців.

Останні зміни на ринку автомобілів

Нові тенденції на ринку автомобілів в Україні / Фото Unsplash

До п'ятірки найпопулярніших автобрендів увійшла Škoda, зазначає Асоціація автовиробників України. Попит на ці авто виправданий, адже люди здебільшого шукають автомобіль, враховуючи його надійність, безпечність та комфортність. А Škoda відповідає всім цим запитам.

Нові виклики – нові можливості

Отже, покупка авто за останній рік стала чудовим рішенням для багатьох українців. У першу чергу, таким чином можна вберегти свої заощадження від інфляції та отримати власний транспорт для реагування на можливі загрози, пов'язані з повномасштабною війною.

Так, сучасний кросовер Škoda Karoq готовий до будь-яких викликів. За допомогою смартфона можна керувати деякими функціями цього кросовера на відстані – і це не фантастика, а реальність. Наприклад, якщо завантажити на свій ґаджет додаток MyŠkoda, то власник Škoda Karoq зможе прослідкувати безліч параметрів. Зокрема, з будь-якого куточка світу, де є мобільний інтернет, можна побачити, де саме перебуває машина, чи зачинені у неї двері та багажник, чи не розряджений акумулятор, а також скільки пального залишилось у баку.

Перед далекою поїздкою водій може запланувати майбутній маршрут, враховуючи зупинки в готелях, заправки чи просто піт-стопи для відпочинку. Цей план завантажується через смартфон на Škoda Karoq, і вбудована навігаційна система під час подорожі буде вести вас розвіданими дорогами.

Завдяки додатку можна переглянути і статистику поїздок, витрату пального, середню швидкість та іншу інформацію. А у випадку раптової неполадки застосунок самостійно надішле дилеру повідомлення про необхідність діагностики та пошуку запчастини.

Ще одна зручність – у багатьох країнах система знає місця паркування. А якщо ви випадково забули, де залишили свій Škoda Karoq, на смартфоні буде інформація про його розташування. Вже на самій парковці з ґаджета можна дати сигнал, щоб машина мигнула чи подала сигнал вам, аби ви її помітили.