Минулого року Верховна Рада прийняла закон №7687, який регулює бронювання військовозобов’язаних, яких не будуть призивати в армію під час мобілізації. В документі йдеться про те, що бронювання можуть отримати ті, хто працює на підприємствах, в установах і організаціях, які працюють на оборонне призначення.
Читайте також Малі підприємці України можуть отримати допомогу у 4 тисячі євро: що потрібно зробити
Також закон дозволяє бронювати працівників тих компаній, які критично важливі для функціонування економіки, а також забезпечують життєдіяльність населення.
Скільки ІТ-працівників отримали бронь
На сьогодні українські компанії, які надають ІТ-послуги, через нову послугу Мінцифри змогли забронювати лише тисячу працівників. Вони працюють у 84 компаніях.
Ще 90 компаній прагнуть забронювати бодай одну людину. Ще 1100 працівників очікують на відповідь від Генерального штабу ЗСУ.
Загалом Мінцифри визнало критичними 176 ІТ-підприємств. Приблизно третину від усіх заявок від компаній повертають для того, аби вони їх доопрацювали. Причина – елементарні помилки.
ІТ-компанії скаржаться на те, що розгляд заявок триває надто довго. Одна з компаній подала списки ще у лютому, але відповіді не отримала й досі. Загалом на ІТ-бізнес припадає близько 11 тисяч бронювань, це 4% від всієї індустрії.
Також власники ІТ-бізнесу розповіли, що вони бронюють не всіх працівників, а лише критично важливих, але й це вдається не завжди.